VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj rozdělil obcím 48 milionů z programu obnovy venkova

Královéhradecko - Nové silnice, chodníky, veřejná osvětlení, ale i dětská hřiště a sportoviště tvoří letos převážnou část projektů, které Královéhradecký kraj finančně podpořil v rámci programu obnovy venkova.

22.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Martin Divíšek

Kraj již rozdělil zhruba třem stům žadatelů 48 milionů korun. O rozdělení dalších dvou milionů bude rozhodovat na svém zářijovém jednání krajské zastupitelstvo.

„Původně jsme vyčlenili pro žadatele v tomto programu 45 milionů korun. V průběhu roku se nám ale podařilo tuto částku navýšit o dalších pět milionů z výsledku hospodaření za rok 2007,“ řekl náměstek hejtmana Helmut Dohnálek. Při letošním rozdělování dotací kraj upřednostnil projekty na opravy místních komunikací, chodníků, veřejného osvětlení a úpravy veřejných prostranství. Dále rozdělil finanční prostředky například na výstavbu a rekonstrukce základních a mateřských škol, víceúčelových sportovišť a dětských hřišť.

Půl milionu korun kraj poskytl například na výstavbu silnice ve Zdelově, 240 tisíc korun na rekonstrukci Základní a mateřské školy v Radimi a téměř 350 tisíc korun na výměnu vytápění a oken v Mateřské školce Petrovice.

Zkušenosti z předchozích let dokazují, že program obnovy venkova je velmi žádaný. Počet žádostí a požadovaných financí převyšuje několikanásobně objem finančních prostředků, které může kraj v programu vyčlenit. Z tohoto důvodu tak není vždy možné uspokojit nároky všech žadatelů z řad obcí. „Odbor regionálního rozvoje, cestovního ruchu a kultury letos udělal průzkum mezi starosty všech obcí s rozšířenou působností. Potvrdili, že mají zájem na tom, aby program nadále pokračoval,“ uvedl Dohnálek.

Finanční prostředky z programu obnovy venkova slouží na obnovu a údržbu venkovské zástavby, občanské vybavenosti, k rozvoji infrastruktury, ke kompletní úpravě veřejných prostranství a místních komunikací, k realizaci integrovaných projektů venkovských mikroregionů, vzdělávání a poradenství v oblasti rozvoje venkova a obnovy vesnice a v neposlední řadě ke kofinancování projektů realizovaných s účastí zahraničních finančních fondů. Informace o jednotlivých dotačních titulech na rok 2008 kraj průběžně zveřejňuje na svých webových stránkách.

Finance z programu pomohly řadě obcí k úspěchu v soutěži Vesnice roku. Letos ocenění Zlaté stuhy získala obec Bukvice, Modrou stuhu za společenský život obdržely Batňovice, Bílou stuhu za činnost mládeže Vlkov, Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí Konecchlumí a Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu obec Pohoří. Slavnostní ocenění obcí se uskuteční 23. srpna v Bukvici za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Pavla Bradíka.

22.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení