Krajský přebor opouštějí mužstva Jaroměře a Červeného Kostelce

Náchodsko - Fotbalový krajský přebor měl na programu o uplynulém víkendu kompletní závěrečné zápasy. Výjimkou bylo utkání Broumov – Trutnov, které si obje mužstva předehrála již v pátečních odpoledních hodinách. Zbylé duely se poté odehrály v neděli.

23.6.2009

Náchodský Milan Šťavik v boji o míč se skalickým Gollem.Foto: Zdeněk Majer

Zajímavý duel se hrál v Polici nad Metují, kde domácí hostili v místním derby již jisté sestupující mužstvo z Červeného Kostelce. Dalším zajímavým utkáním bezesporu bylo derby rezervy Náchoda s Českou Skalicí

Broumov – Trutnov 1:5

V poměrně vyrovnaném utkání se hrál oboustranně kombinační fotbal. Ten trval však do třicáté minuty. Poté přišla 33. minuta a hosté z Trutnova poprvé udeřili 0:1, když za záda domácího brankáře napotřetí propasírovali míč do branky. Hosté převzali iniciativu a ve 40. minutě zvyšovali již na 0:2. Do poločasu přišel pro domácí další trest v podobě vyloučení Možného za opakovaný faul. Druhou půli domácí o deseti hráčích v poli nestačili na rozjetého soupeře z Trutnova a inkasovali ještě tři branky. V 83. minutě krásnou střelou Kuchta už jen kosmeticky upravil výsledek na 1:5.

Jaroměř – Přepychy 3:1

V šesté minutě se dostal do ložené šance domácí Škoda, který přehodil brankaře, ale ten ještě stačil konečky prstů míč vytlačit nad svou branku. Ve 40. min Tokár poslal míč na Valeše, který ho zpracoval na prsa a nedal brankaři šanci. V 66. minutě byl Rejzek ve vyložené šanci, ale skvěle zasáhl Kejzlar. Poté přišla další krásná akce na jim konci byl Škoda a ten se nemýlil 2:0. Domácí brankař Kejzlar kapituloval až po střele Žida v 77. minutě, kdy na přesnou střelu k tyči byl krátký 2:1. V 83. minutě ještě zvýšil Škoda na 3:1.

Náchod B – Č. Skalice 6:3

V prvním poločase domácí předčili hosty kombinací. Střelecky se hattrickem prosadil navrátilec Tomáš Petr. Svůj první start mezi muži okořenil brankou i mladší dorostenec Maciej Tomaszewski. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Více ze hry měli hosté, kterým se v závěru podařilo hrozivě narůstající skóre 6:1 alespoň kosmeticky upravit na konečných hokejových 6:3.

Police n.M–Č. Kostelec 2:0

Jednoznačná záležitost domácího mužstva. Již v 10. minutě měl velkou šanci Hájek, ale samostatný únik nezakončil. Tentýž hráč o šest minut opět nedal. Další šance šli jak na běžícím pásu, ale Martinec a Kollert nabídnuté brankové příležitosti trestuhodně zahodili a když už brankaře překonali stála jim v cestě tyč. Ujala se až ta v 56. minutě po akci Hájek, Kollert, zakončoval Martinec 1:0. Tentýž hráč poté přidal svou druhou branku v 68. minutě a zpečetil tak definitivní záchranu Police.

23.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Hasiči zachraňovali kočičku, která po břečťanu vylezla až pod střechu hospody a bála se slézt dolů.
6

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů má za sebou úvodní mistrovské kolo.

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v srpnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.