VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Křižovatka v Náchodě patřila jen chodcům

Náchod – „To už ta blokáda snad začala dřív než měla,“ vykláněl hlavu z okénka osobního automobilu evidentně naštvaný řidič, který pět minut před plánovaným zahájením blokády stál v jen pomalu se hýbající koloně podobně postižených řidičů asi 150 metrů od kruháku u Slavie, který se měl v úterý 26. října od 16 hodin stát absolutně neprůjezdným místem.

26.10.2010
SDÍLEJ:

V úterý 26. října v Náchodě podruhé zastavila dopravu blokáda. Foto: Jiří Polák

Na vině předčasného ochromení dopravy však nebyla dříve zahájená blokáda, ale klasická zácpa v dopravní špičce, která jen potvrzovala, že s dopravou v Náchodě to rozhodně není optimální.

V pořadí druhou blokádu, kterou opět uspořádalo OS Obchvat Náchoda, příchozím zpestřila dvě překvapení. Tím prvním bylo hudební vystoupení a tím druhým teplý čaj, který byl zdarma rozdáván mezi procházející.

Mezi řidiči stojících automobilů procházeli zase studenti, kteří jim do okýnek dávali letáčky vysvětlující důvody obchvatu.

Na rozdíl od zářijové blokády tentokrát lidé chodili po přechodech proti směru hodinových ručiček. U každého přechodu stáli na dělících ostrůvcích uprostřed vozovky pořadatelé ve výstražných vestách, kteří dohlíželi na hladký průběh. Přesto v jednu chvíli jejich bdělost přelstil „babetista“, který navzdory blokádě projel křižovatkou a pokračoval nerušeně dál.

Blokádou se chtějí více přiblížit vybudování obchvatu

Po 20 minutách nepřetržitého chození po přechodech se ozvalo zahoukání sanity a jejím odjezdem blokáda skončila. „Napočítal jsem 245 kroků a obešli jsme to asi pětkrát,“ vedl si výkonostní statistiku jeden z účastníků.

Kromě podporovatelů obchvatu však mezi přihlížejícími zazněly i skeptické hlasy, které obchvatu nefandí. „Obchvat nic neřeší. Problém je uvnitř města a ne tady na Pražské,“ debatoval s účastníky blokády mladý muž v kožené bundě. Drtiva většina přítomných, kteří si právě od okruhu slibují větší klid, ale jeho názor rozhodně nesdílela…

Autor: Jiří Špreňar

26.10.2010
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení