VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvůli bagrům v Naší zahradě 2007 se plánované sázení posune!

Broumov - V druhé polovině minulého týdne do prostoru „Naší zahrady 2007“ opět vjely bagry a další stavební mechanizmy. Tentokrát však nebudují nové objekty v zahradě, ale opravují havarijní stav teplovodu vedoucího zahradou (na snímku).

13.4.2008
SDÍLEJ:

Naše Zahrada 2007.Foto: DENÍK/Jiří Špreňar

Oprava nynějšího vedení je součástí projektového záměru města, ve kterém je řešeno teplovodní vedení v trase od kotelny na sídlišti Spořilov, připojení předpokládaného obchodního objektu v prostoru bývalého zahradnictví, připojení budov polikliniky a zateplení budovy III MěÚ a Masarykovy základní školy.
Součástí tohoto záměru je i propojení stávajícího vedení s nově vybudovanou částí teplovodu, která se má položit v prostoru zahrady od budov Masarykovy základní školy a DDM Ulita směrem k novému obchodnímu objektu, které má být realizováno v letních měsících.


Realizační tým Naší zahrady 2007 nebyl o tomto projektovém záměru ani o následných výkopových pracích v prostoru zahrady informován v dostatečném předstihu. „Po vyžádané schůzce s paní starostkou Růčkovou a ředitelem Tepelného hospodářství Josefem Markem jsme se dozvěděli časový harmonogram opravy stávajícího vedení a trasu připravované nové části teplovodu v areálu Naší zahrady 2007 včetně časového výhledu jeho pokládky,“ říká Dáša Zbořilová z realizačního týmu.


V Naší zahradě 2007 měly být v rámci Týdne pro Zemi instalovány naučné panely ekostezky. Zmiňovaný Týden pro Zemi měl vyvrcholit slavnostním otevřením ekostezky a její osázení novou zelení v sobotu 26. dubna. „Vzhledem k pohybu stavebních strojů je nutno odložit zabudování panelů ekostezky i budování zemních slunečních hodin na později. Odloženy na podzim letošního roku budou také všechny plánované výsadby,“ informuje veřejnost Dáša Zbořilová. Další podrobnosti ohledně plánované dubnové schůzky přineseme zítra.

Autor: Jiří Špreňar

13.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Zákaz kouření.

Hospodské léto: Pivo, kouř, policie

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Seniorka spadla do potoka, vrtulník ji transportoval do nemocnice

Police nad Metují - Že i v době nynějších veder se lze dostat do stavu podchlazení život ohrožujícího potvrzuje pondělní start vrtulník LZS, který krátce po sedmé hodině ráno mířil do Police nad Metují. Do potoka Ledhuje zde spadla 78letá žena.

Z Pavlátovy louky zmizela socha vodnice. Vraťte ji, žádají majitelé

Nové Město nad Metují – Z Pavlátovy louky zmizela o víkendu asi šedesát centimetrů vysoká dřevěná soška vodnice. Podle svědků ji měla odnést skupinka mladých lidí. Potvrdila to mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. „Krádež byla oznámená v neděli 25. června a případ vedeme jako přestupek proti majetku vzhledem k udané hodnotě 4500 korun," sdělila mluvčí.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies