VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lékem je likvidace zbytné byrokracie

Náchodsko - Před krajskými volbami se Náchodský deník ptá starostů: Čím vašemu městu existence kraje prospívá a na co by se měl více zaměřit? Dnes odpovídá Jiří KLEPSA, starosta Jaroměře.

2.10.2012
SDÍLEJ:

Jiří Klepsa, starosta Jaroměře.Foto: Jiří Máslo

„Jsem si vědom skutečnosti, že kraj je nejen zřizovatelem mnoha institucí, organizací a obchodních společností, jejichž předmět činnosti zasahuje do mnoha sfér našeho života. Jsem si také vědom, že kraj pomáhá plným nebo částečným financováním od některých seniorských zařízení, až po ta nejmenší sportovní, kulturní a zájmová sdružení. Prostřednictvím krajského finančního měšce se i naše město dočkalo různé pomoci. Kromě rekonstrukce hlavního průtahu Josefovem šlo vždy o střední, spíše menší druhy finančních pomocí."

Na druhé straně je však starosta přesvědčen o velmi nízké efektivitě, smysluplnosti a především finanční životaschopnosti systému ministerstevo kraj obec. „Uměle vytvářená a do nedávna stále rostoucí úřednická byrokracie je hlavní neprůhlednou oponou, za kterou celé roky bůjela nepřirozeně a nepotřebně rostoucí zaměstnanost. Statistická čísla možná sklízela u mnoha lidí obdiv, ale život a celá ekonomika naši země začala krvácet z dalších otevřených ran. Bezednou a stále peněz lačnou korunu tomuto málo srozumitelnému světu obyčejného člověka nasazuje snaha drtivé většiny nereálně uvažujících europlácalů, kteří nikdy nepochopili nebo nechtěli pochopit základní pravidlo číslo jedna. Utratit lze z dlouhodobého hlediska pouze tolik, kolik přijímám," upozorňuje Klepsa.

Z hlediska budoucnosti by se podle něj měl nejen kraj, ale také zástupci ministerstev a obcí, zaměřit na vytvoření jednoduchého a pro člověka srozumitelného systému: „Bolestivá, ale potřebná likvidace zbytných byrokratických struktur by byla tím nejlepším lékem na zmíněné krvácející rány." 

Autor: Pavel Bednář

2.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Police nad Metují - Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM prof. Jan Pirk přiveze ve čtvrtek do Police nad Metují přednášku s názvem „Experimenty lékařů na sobě“.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení