VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Machovští školáci v redakci Náchodského deníku

Náchod - Žáci ZŠ Machov vyrazili před časem do Náchoda – navštívili Galerii výtvarného umění a byli se i podívat jak vznikají noviny. A toto o výletu do Náchoda zapsali.

4.5.2011
SDÍLEJ:

Jaromír Fridrich kdysi s novinami mezi školáky.Foto: DENÍK/Jiří Špreňar

 Ve středu 20. dubna jsme navštívili Galerii výtvarného umění a Náchodský deník. Nejprve jsme vyjeli autobusem z Machova a jeli jsme rovnou až do Náchoda.V Náchodě jsme vystoupili z autobusu a npak jsme šli na Náchodský zámek - do galerie.V galerii nás taková hodná paní přivítala a řekla, ať si prohlédneme obrazy. Potom jsme měli za úkol poskládat 2 nebo 3 obrázky do sebe. Potom jsme si ty obrázky zkontrolovali a paní nám pustila pohádku: Kocour v botách. Potom jsme se nasvačili před galerií. Pak jsme se vydali do Náchodského deníku.Tam nám pan redaktor řekl vše, jak vznikají noviny. Potom jsme se vydali na náchodské nádráží a jeli jsme vlakem až do polického nádraží. Potom jsme si přesedli do autobusu. Alena Maryšková (4. třída)

j Ještě před tím, než jsme šli do Náchodského deníku, jsme šli na Náchodský zámek. Tam jsme se podívali na obrazy a potom se nás zeptali na pár otázek a pak jsme si zkusili udělat obrazy z fotek. Prohlédli jsme si je a pak jsme šli do Náchodského deníku. V první místnosti byli dva pánové, jeden psal zprávy z novin do počítače a druhý psal do novin něco o sportu. Vyprávěli nám něco o novinách a potom jsme jim ukázali naše noviny. Pak tam přišel šéfredaktor, který nás odvedl za starým pánem, který byl dřív šéf firmy. Ten nám řekl, jak se vyrábějí noviny. Řekl nám něco k jiným novinám a potom námprozradil něco o minulosti Náchodského deníku. Pak i jemu jsme ukázali naše noviny a on nám je pochválil a řekl, že máme ještě něco zajímavého vymyslet do jejich novin a poslat jim to. Pak jsme se ustrojili a šli na vlakové nádraží a jeli zpátky do školy. Některé děti cestou vystoupily a ti, co vystupovali na náměstí, šli na oběd a pak domů.Ten výlet byl nádherný a hodně věcí jsem se dozvěděla. Lucie Scholzová (4. třída)

Dne 20.dubna 2011 jsme s naší třídou jeli do Náchoda navštívit redakci Náchodského deníku. Bylo to tam moc hezké a opravdu velice zajímavé. Povídali jsme si o tom, jak vlastně noviny vznikají a co vše se musí podniknout, aby vůbec vznikl nějaký článek, co všechno tato práce obnáší, jak je náročná nejen časově. Zjistili jsme, že reportéři-redaktoři prostě všichni, co v novinách pracují, musí každý den, každou hodinu být v práci nebo shánět nějaké podklady k této práci. Tato práce je velice zajímavá a náročná. Každý den posílají veškeré články a materiál k tomu potřebný do Prahy, kde se noviny tisknou a teprve potom můžou jít do prodeje. Tato práce mě velice zaujala a určitě bych se do Náchodského deníku jela podívat znova a nejen do těchto novin, ale pokud bych měla příležitost jela bych i do jiných, abych mohla porovnat zda se práce redaktorů od Náchodského deníku liší a jak. Byl to moc zajímavý zážitek. Aneta Lokvencová (4. třída)

Ráno v 7:10 jsme jeli do Náchoda podívat se na obrazy do galerie. Prohlédli jsme si fotografie a také jsme si vytvořili fotomontáž. Všechny obrazy byly moc hezké. Když jsme vyšli z galerie, dali jsme si svačinu. Potom byla domluvená návštěva Náchodského deníku. Pan šéfredaktor nás přivítal a pak se nás ujal jeho spolupracovník, aby nám ukázal, jak takové noviny fungují. Vysvětlil nám, že noviny existují i na internetu. Pak si nás vzal bývalý pan šéfredaktor a vysvětlil nám, jak fungovaly noviny dříve. Pak jsme šli na vlak. Vlakem jsme jeli na polické nádraží. Přesedli jsme do autobusu a jeli na Bezděkov, kde jsem vystoupil. Šimon Krista (5. třída)

j Ve středu 20. dubna naše třída jela do Náchoda na exkurzi Náchodského deníku. Moc jsem se těšila. V redakci nám ukázali veškeré články na počítači. My jsme jim na oplátku ukázali ty své. Říkali, že jsou pěkné. Odešli jsme do vedlejší místnosti, kde se nám představil šéfredaktor novin. Jiný redaktor nám vyprávěl, jak vznikají noviny. Dříve se veškeré články psaly na psacím stroji. Když se daly do tiskárny, musely se znovu přepisovat. To bylo velmi pracné. Všimla jsem si spousty zarámovaných titulních stran deníků. Exkurze byla velmi pěkná a zajímavá, ale redaktorkou asi nikdy nebudu. Alena Horáková (4. třída)

Den před velikonočními prázdninami jsme celá machovská dvoutřídka (čtvrtá a pátá třída) jeli do galerie a Náchodského deníku. V 6:50 jsme měli sraz na zastávce v Machově, kdo nenastoupil v Machově přistoupil na jiné zastávce cestou do Náchoda. V autobusu jsme se hodně mačkali. Až autobus dorazil do Náchoda, tak nás čekala cesta po strmých schodech na zámek, kde se nacházela galerie. Když jsme byli na zámku, pan učitel hledal galerii, kterou jsme úspěšně nalezli. V ní si každý mohl vyzkoušet fotomontáž a prohlédnout všechna díla, která zde byla vystavená. Po svačině jsme se vydali do Náchodského deníku. Pan učitel se musel zeptat, kde je sídlo Náchodského deníku. Šéfredaktor měl zrovna schůzku, tak nás zatim provázel správce internetových stránek Náchodského deníku a sportovní redaktor, který všem ukázal jak čtou noviny fanoušci sportu. Tak si s námi povídali a my jim ukázali námi vydané noviny s názvem DVOUTŘÍDKA. Potom si nás šéfredaktor vzal k bývalému šéfredaktorovi, který ukazoval jak se dělají noviny. Prohlédl si naší DVOUTŘÍDKU a hodně nás pochválil. Tím naše exkurze skončila.

Přichystali jsme se na cestu na nádráží, po chvíli nám jel vlak. Cestou byla sranda, pak jsme přestupovali z vlaku na autobus. Kdo měl napsáno v žákovské knížce, že může vystoupit jinde než v Machově, tak vystoupil. Ti co zbyli šli do školy na výborný oběd. Jan Macek (5. třída)

4.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení