VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mateřská škola Větrník zabydluje Berušku

Červený Kostelec - Volných míst ve školkách je málo. A tak město vybudovalo z prázdného nadrozměrného bytu, který se nachází mezi městským úřadem a základní školou v Komenského ulici, nové prostory pro osmnáct dětí ve věku od tří let. Je tam nové odloučené pracoviště Mateřské školy Větrník.

14.11.2012
SDÍLEJ:

Osmnáct dětí z Červeného Kostelce si od pondělí oťukává nové pracoviště školky. Foto: Jiří Mach

Do nového oddělení nazvaného Berušky začali už v pondělí ráno přicházet v doprovodu rodičů noví uživatelé. První krůčky byly nesmělé a s rozpaky, jelikož je to pro takto malá dítka něco zcela nového a většinou je to poprvé, co je rodiče opustí a nechají na starost někomu pro ně cizímu. Vše se ale obešlo bez pláče. Po krátkém rozkoukání se všichni pustili do prozkoumávání nového prostředí a seznamování s novými kamarády. Objevili také spoustu hraček, a tak o zábavu nebude nouze. Hned po ránu se mezi děti přišel podívat i místostarosta města Richard Bergmann, který neváhal a s dětmi si jejich nové hračky vyzkoušel.

„Původně jsme zamýšleli udělat přístavbu ke stávající školce. V návrhu byly dvě varianty, buď použít klasické zdivo a nebo využít stavebnicové kontejnerové moduly. Varianta přístavby by stála okolo šesti miliónů bez výbavy, což by byla pro město celkem vysoká finanční zátěž. Vše bylo předloženo zastupitelstvu, kde přibyla ještě varianta rekonstrukce tohoto bytu. Ta byla nakonec odsouhlasena jako nejschůdnější, jelikož není předem možné plánovat, jak se bude poptávka po umístění dětí do budoucna vyvíjet," řekl Bergmann.

Rekonstrukce přišla na zhruba půl milionu korun a vše se podařilo v rekordním termínu. Prostory město předávalo stavební firmě 1. října a v pondělí už oficiálně zahájili provoz.

„Tímto jsme uspokojili zákonem stanovené podmínky a přijali jsme všechny děti, které do 31. srpna dosáhly věku tří let. Poptávka po umístění byla asi padesát dětí, ty ale oslaví své třetí narozeniny buď koncem roku a nebo začátkem příštího. Původně jsme počítali s kapacitou asi dvacet až dvacet pět dětí, ale hygiena nás limitovala počtem osmnácti," dodal Bergmann.

Jídlo jim vozí speciální auto

„Na toto odloučené pracoviště k nám rodiče podali třicet žádostí o umístění dětí. Přijali jsme jich osmnáct a dvanáct jsme jich museli odmítnout. To jsou ale děti, které dosáhnou věku tří let až v roce 2013. Pro nové pracoviště jsme museli také přijmout nové pracovní síly, jedna učitelka je přijatá na plný pracovní úvazek, druhá na šedesát procent. Provozní zaměstnanec, který má na starost úklid a zajišťování stravy má sedmdesátiprocentní úvazek," doplnila ředitelka Mateřské školy Větrník Pavla Švorčíková.

Odloučené pracoviště vzniklo při Mateřské škole Větrník, neboť ta disponuje dostatečnou kapacitou kuchyně, která bude zajišťovat stravu i pro toto zařízení. Stravu bude přivážet speciální automobil, který je na tyto účely k dispozici.

Jiří Mach

Autor: Redakce

14.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Ilustrační foto.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Hronov má opět postupové choutky

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení