VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město ocenilo ty „nej“ učitele

Náchod /FOTOGALERIE/ - Město Náchod již od roku 1998 pravidelně oceňuje nelehkou a obětavou práci pedagogů a vždy koncem školního roku uděluje několika z nich titul Pedagog roku, aby veřejnosti připomnělo záslužnou práci pracovníků ve školství a těch, kteří pracují s dětmi.

15.6.2012
SDÍLEJ:

Pedagog roku 2012. Foto: DENÍK/ Regina Hellová

Letošní ocenění celkem sedmi pedagogů a těch, kteří se dětem aktivně věnují, se uskutečnilo ve středu odpoledne v obřadní síni náchodské radnice.
Slavnostní odpoledne zahájil starosta města Jan Birke, který společně s místostarostkou Drahomírou Benešovou a vedoucím odboru sociálních věcí a školství Pavlem Schumou předal jednotlivá ocenění.

Předávání titulů se zúčastnil i Jan Dvořák z Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a zástupci jednotlivých školských zařízení, Střediska volného času Déčko a Loutkové scény Dětem pro radost.

Atmosféru tohoto milého setkání zpříjemnilo vystoupení pěveckého souboru ZŠ T. G. Masaryka pod vedením Kláry Bydžovské.

„Máte moji hlubokou úctu a respekt, že jste schopni čelit mnohdy nepříjemným záležitostem, které vaše povolání přináší. Dávno pryč jsou doby, kdy zlobivý žák byl řešen, a teď mi promiňte ten výraz, jedním pohlavkem, dnes je situace mnohem složitější," uvedl s patřičným uznáním starosta města Jan Birke a dodal, že poděkování si samozřejmě zaslouží všichni pedagogové, kteří děti nejen učí, ale i vychovávají a věnují jim spoustu svého času.

Město Náchod ocenilo pedagogy, mezi něž patřil František Majer, učitel ZŠ Komenského, který vede děti k lásce ke sportu. Jeho náplní práce je výuka tělesné a sportovní výchovy, stará se školní pozemek, řadu let je metodikem prevence proti negativním jevům v dětských kolektivech. Snaží se dětem předat myšlenku, že umění prohrát a přesto se nevzdávat patří k životu.

Další oceněnou byla Daniela Janáčková, vychovatelka školní družiny při ZŠ TGM, která má na starost především žáky prvních a druhých tříd a snaží se je od začátku vést ke kamarádství a bezkonfliktnosti. V zájmové činnosti je učí oblíbené práci s počítačem.

Titul Pedagog roku získala i Alexandra Felklová, učitelka ZŠ Náchod – Plhov, jež je jednou z mála, která je ve škole od jejího otevření v roce 1983. Její aprobací je český jazyk a výtvarná výchova, ale vyučovala také anglický jazyk a je instruktorkou lyžařských kurzů. Vždy učila děti nadhledu a vstřícnosti.

Ocenění obdržela i Alena Kosinková, učitelka MŠ Vančurova, která se zasloužila o zaměření školky na ekologii a učení dětí pozitivnímu vztahu k přírodě. Její zásluhou se školka zapojila do celostátního ekologického programu „Mrkvička".

Titul si odnášela i Bohumila Čonková, učitelka ZUŠ Náchod vyučující sólový zpěv. Díky jejímu odhodlání, obětavosti a píli dosahují její žáci cenných úspěchů na okresní, krajské i celostátní úrovni.

Dojetí z titulu neskrývala ani Tereza Išová, pedagog volného času SVČ Déčko, jež je vedoucí výtvarného oddělení a vyučuje i břišní tanec. Pravidelně pořádá zábavně – vzdělávací programy pro mateřské školy a pomáhá při pořádání ostatních velkých akcí.

Ocenění za aktivní práci s dětmi obdržel i Jaroslav Šotola z Loutkové scény Dětem pro radost, který je nepostradatelným členem souboru od roku 1968. 

Autor: Regina Hellová

15.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

BIKER František Žilák vyhrál před několika dny Mistrovství České republiky v MTB enduro v kategorii Masters 30-39 let.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení