VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město plánuje lepší zítřky. Chce znát názory lidí

Česká Skalice - „Prvním principem strategického plánování je udržitelný rozvoj, při kterém se zohledňují přírodní, technické, lidské, kulturní a další zdroje tak, aby se s nimi hospodařilo dlouhodobě. Druhým principem je pozvat ke zpracování strategického plánu občany, podnikatele, neziskové organizace a vedení města," řekla na minulém zasedání zastupitelstva Alena Bauerová, která je odborným konzultantem pro strategické plánování.

7.10.2013
SDÍLEJ:

Česká Skalice.Foto: Hynek Šnajdar

Zjišťují představy o rozvoji města

Město chce totiž nechat vypracovat strategický plán až do roku 2030 a v této souvislosti připravilo dotazník pro občany města, aby zjistilo názory na nynější situaci v České Skalici a jejich představy o budoucím rozvoji. Záhy se však ukázalo, že distribuce dotazníků do domácností, kterou má na starosti Česká pošta, vázne, což potvrdili i někteří zastupitelé.

Prospěšnost strategického plánu a jeho zpracování podpořil zastupitel Petr Fejfar. „Bude to jedno z hodnoticích kritérií pro získání dotací z evropských fondů. Musím ale konstatovat, že dotazník pro občany jsem ve schránce dosud nenašel," uvedl. Stejnou zkušenost má i na zastupitelstvu přítomný občan Pavol Korba, kterému příslušný dotazník nebyl rovněž do schránky doručen. „Vytiskl jsem si ale tento materiál z internetových stránek města," poznamenal. Také zastupitel Zbyněk Šrůtek postrádá dotazník ve své schránce. „Ten rozjezd v souvislosti s distribucí dotazníků se nám úplně dobře nedaří. Mám už hodně informací, že dotazník lidé postrádají . Já taky," potvrdil.

Konzultantka Bauerová se nechala slyšet, že pokud se dotazník nedostal do všech domácností, je to problém. „Mohl by vzniknout dojem, že dotazník byl určen jen některým občanům. Je určen všem. Byla bych ráda, kdyby došlo k nápravě," upozornila. Zastupitel Fejfar navrhoval dotazník vložit dodatečně do říjnového zpravodaje. Zastupitelka Jiřina Polončeková, která je učitelkou, přišla s nápadem, aby dotazníky roznesla svým rodičům školní mládež.

„Dva tisíce kusů dotazníku může ještě jednou roznést kurýr," reagoval na návrhy starosta Hubka.

Anonymní dotazník klade 36 otázek

Obsáhlý dotazník, který má celkem šestatřicet otázek a vždy je na výběr několik variant odpovědí, je anonymní. Snaží se například zjistit, jako dlouho občané ve městě žijí, jaké jsou jeho přednosti i nedostatky. Zda jsou spokojeni se stavem a údržbou veřejných prostranství, jaké jsou největší hrozby pro životní prostředí ve městě, co jim vadí v centru města.

Dotazník se zajímá také o dopravní problémy, sportovní a rekreační vyžití, zdravotní a sociální služby, bezpečnost ve městě, negativní jevy spojené s mládeží, kam by se Česká Skalice měla v budoucnu ubírat, dostatečnost informací o dění ve městě a podobně.

„Dotazník mám zájem vyplnit, ale činí mi problémy limitace odpovědí u některých otázek, maximálně tři nebo čtyři. Považoval bych za logické, kdyby obyvatelé měli možnost seřadit odpovědi od důležitých po nejméně důležité," prohlásil na zasedání občan Korba. Podle konzultantky Bauerové je vždycky problém vybrat něco ze seznamu. „Toto omezení počtu odpovědí je uděláno záměrně, protože z nich nám vyplynou priority občanů. I když je výběr bolestný, tak právě proto je tam ten limit, abychom zjistili nejen dlouhý seznam toho, co občané chtějí, ale současně, abychom už měli k dispozici priority. Ty se nám pak seřadí podle toho, co občané skutečně chtějí," vysvětlila.

HYNEK ŠNAJDAR

Autor: Redakce

7.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení