VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí obchodníci se na fiktivním veletrhu prosadili

Náchod - „Dnes fiktivně, zítra reálně“ – to je nejen název projektu Obchodní akademie Náchod, ale i charakteristika toho, jak se studenti náchodské obchodní akademie připravují na vstup do profesního života.

5.2.2011
SDÍLEJ:

Zúčastnění studenti.Foto: Archiv studentů

Dobrou průpravu představuje i účast na veletrzích fiktivních firem. Jeden takový se konal na Obchodní akademii v Hradci Králové. A studenti náchodské „obchodky“ se na něm rozhodně neztratili. Z prvních pěti míst patřili čtyři právě jim.

Autobus objednaný pro šest fiktivních firem z Obchodní akademie Náchod odjížděl směrem Hradec Králové brzy ráno. Po příjezdu se každý z účastníků chopil krabice, nástěnky nebo toho, co bylo potřeba odnést do budovy hradecké OA, kde začalo připravování obchodních stánků jednotlivých firem, které přijely z různých koutů východních Čech. Celkem zde soutěžilo a obchodovalo 20 firem. Při stavbě obchodních míst každý přidal ruku k dílu a brzy bylo vše připraveno k tolik očekávanému obchodování.

V 10 hodin přišlo nejprve na řadu zahájení veletrhu a představování jednotlivých fiktivních firem. Před přihlížející diváky vždy předstoupili zástupci firmy, kteří svoji společnost představili v českém a cizím, většinou anglickém jazyce. Po téměř hodinovém úvodu vypuklo to nejdůležitější – obchodování.

Zástupci každé firmy se přemístili ke svým originálně vyzdobeným stánkům a každý se věnoval nějaké činnosti. Někdo zasedl k obchodování, jiný rozdával propagační letáčky po budově. V aule a přilehlých chodbách to vypadalo jako v mraveništi. Studenti, zaměstnanci školy i ostatní z řad veřejnosti pobíhali od stánku ke stánku a nakupovali „o sto šest“.

Proč to všechny tak bavilo? Protože nikdo nepotřeboval žádné peníze. Nakupovalo se přece fiktivně. Zákazníci tak mohli popustit uzdu své fantazie. Měli například možnost rozletět se po světě a poznat nová místa, zajistit si svatbu spolu i s velkolepou hostinou, plně vybavit svou kancelář, ochutnat různé dobroty nebo zabezpečit dům či auto proti nevítaným návštěvníkům.

Všichni si tu mohli vyzkoušet obchodování v praxi a zcela jistě tak načerpat nové zkušenosti do budoucna.

Obchodování skončilo v jednu hodinu odpoledne, vše se začalo sklízet a firmy netrpělivě očekávaly vyhlášení těch nejlepších.

A pak to přišlo! Vyhlášení prvních míst: 4. místo Caspo s.r.o.- OA Náchod, 3. místo Scroom s.r.o. - OA Náchod, 2. místo OA Trutnov a 1. místo Prima s.r.o. - OA Náchod (na snímku). Pro náchodskou OA tedy skončil veletrh obrovským úspěchem. Z prvních pěti míst patřily čtyři právě nám. Lenka (Šévlová a Lucie Faltusová, studentky 4A)

5.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney
28

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney

I přes stavbu a několikerý zákaz vjezdu se přes přechod jezdí přes zátarasovou hromadu i po louce.
19

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Náchodsko - První kolo TIP ligy Náchodského deníku si připravilo pro své hráče nejedno překvapení, což se také odrazilo na bodových ziscích jednotlivých soutěžících.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení