VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzeum magie otevřelo sezónu ve velkém stylu

Jaroměř - Muzeum magie pro svou již sedmou sezónu přivítalo první návštěvníky v sobotu 6. května. Sešli se tu nejen příznivci kouzel, magie, tajemna a dobré zábavy z Jaroměře a okolí, ale už od pátku Magická lóže M. S. Patrčky přichystala program pro kouzelníky z celé republiky.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Muzeum magie otevřelo sezónu ve velkém styluFoto: Martin Máslo

Těch se tu sjelo víc než 30 a byl pro ně přichystán seminář šestinásobného mistra republiky v moderní magii Petra Kravčíka, kouzelnický bazar rekvizit, „křeslo pro hosta" – rozhovor se zástupcem slavného kouzelnického rodu Kellnerů panem Janem Kellnerem z Pardubic a další.

V tomto roce si připomínáme již 230 let od narození Michala Siloráda Patrčky. Proto kouzelníci v sobotních ranních hodinách také vzdali hold tomuto patronovi českých kouzelníků a principálovi prvního českého kouzelného divadla položením květin k jeho památníku v parku M. S. Patrčky u kostela sv. Jakuba.

Letos si připomínáme i další výročí, konkrétně 90 let od narození zakladatele, autora Muzea magie, pana Jaroslava Zacha. Také jemu byla věnována letošní první Magic party, kdy se u muzea sešlo více než sto diváků na kouzelnickém vystoupení pro veřejnost. Tento program zahájila svými písničkami vynikající skupina Klapeto z Náchoda. Pod taktovkou moderátorů Martina Langra a Dušana Šťáska pak vystoupili členové – mistři Magické lóže – Duo Radek a Simona (Radek Černý a Simona Černá z Nové Paky), Pavel Rydval a Tomáš Podzimek. Do programu se však zapojili i hosté – spřátelení kouzelníci z různých koutů naší republiky – Přemek Rajdl, Josef Ponzca a Ondřej Pšenička.

Letošní zahájení sezóny bylo o to významnější, že se uskutečnilo na zrekonstruované terase jako novém prostorném jevišti, kde diváci mohli zhlédnout i iluze Dua Radek a Simona, které jinak mohou spatřit pouze na jevištích divadel a velkých sálů.

A na co se u Muzea magie můžete dále těšit?

Kromě již tradičních Magic party, které se budou konat nadále každou první sobotu v měsíci až do září, vždy od 15.00 hod. a ve kterém vystoupí další mistři Magické lóže a jejich hosté, bude muzeum otevřeno všechny víkendy a svátky, od 10.00 do 16.00 hod. V tomto čase vás bude muzeem provádět vždy jeden z členů Magické lóže. Jelikož se jako průvodci střídáme a každý se věnujeme jinému oboru kouzelnictví, bude každá prohlídka zpestřena několika kouzly a i při opakovaných návštěvách uvidíte vždy něco nového. Případně, pokud bude provádět zrovna naše členka „nekouzelnice", dozvíte se o to více zajímavostí z historie.

I v ostatní dny po předchozí dohodě zajišťujeme kouzelnická vystoupení a prohlídky pro větší skupiny, školy, školky, tábory, pracovní i jiné kolektivy bez rozdílu věku. V areálu je kromě stálé expozice nadále výstava soch Markéty Škopkové, pro děti je připraveno „Pohádkové bludiště" a další atrakce (ukázka „komediantské maringotky", popraviště atp.), je zde i zázemí pro možnost opéci si buřty a strávit tak v atmosféře tajemna spojené s přírodou příjemné chvíle, zastavit se a odreagovat od reality všedních dnů.

Na podzim pak 27. října chystáme za podpory Města Jaroměř další gala show v Městském divadle v Jaroměři, která naváže na úspěšný „Večer plný kouzel" z loňského roku.

Miloš Malý

Autor: Redakce

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Zákaz kouření.

Hospodské léto: Pivo, kouř, policie

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Seniorka spadla do potoka, vrtulník ji transportoval do nemocnice

Police nad Metují - Že i v době nynějších veder se lze dostat do stavu podchlazení život ohrožujícího potvrzuje pondělní start vrtulník LZS, který krátce po sedmé hodině ráno mířil do Police nad Metují. Do potoka Ledhuje zde spadla 78letá žena.

Z Pavlátovy louky zmizela socha vodnice. Vraťte ji, žádají majitelé

Nové Město nad Metují – Z Pavlátovy louky zmizela o víkendu asi šedesát centimetrů vysoká dřevěná soška vodnice. Podle svědků ji měla odnést skupinka mladých lidí. Potvrdila to mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. „Krádež byla oznámená v neděli 25. června a případ vedeme jako přestupek proti majetku vzhledem k udané hodnotě 4500 korun," sdělila mluvčí.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies