VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzeum magie otevřelo sezónu ve velkém stylu

Jaroměř - Muzeum magie pro svou již sedmou sezónu přivítalo první návštěvníky v sobotu 6. května. Sešli se tu nejen příznivci kouzel, magie, tajemna a dobré zábavy z Jaroměře a okolí, ale už od pátku Magická lóže M. S. Patrčky přichystala program pro kouzelníky z celé republiky.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Muzeum magie otevřelo sezónu ve velkém styluFoto: Martin Máslo

Těch se tu sjelo víc než 30 a byl pro ně přichystán seminář šestinásobného mistra republiky v moderní magii Petra Kravčíka, kouzelnický bazar rekvizit, „křeslo pro hosta" – rozhovor se zástupcem slavného kouzelnického rodu Kellnerů panem Janem Kellnerem z Pardubic a další.

V tomto roce si připomínáme již 230 let od narození Michala Siloráda Patrčky. Proto kouzelníci v sobotních ranních hodinách také vzdali hold tomuto patronovi českých kouzelníků a principálovi prvního českého kouzelného divadla položením květin k jeho památníku v parku M. S. Patrčky u kostela sv. Jakuba.

Letos si připomínáme i další výročí, konkrétně 90 let od narození zakladatele, autora Muzea magie, pana Jaroslava Zacha. Také jemu byla věnována letošní první Magic party, kdy se u muzea sešlo více než sto diváků na kouzelnickém vystoupení pro veřejnost. Tento program zahájila svými písničkami vynikající skupina Klapeto z Náchoda. Pod taktovkou moderátorů Martina Langra a Dušana Šťáska pak vystoupili členové – mistři Magické lóže – Duo Radek a Simona (Radek Černý a Simona Černá z Nové Paky), Pavel Rydval a Tomáš Podzimek. Do programu se však zapojili i hosté – spřátelení kouzelníci z různých koutů naší republiky – Přemek Rajdl, Josef Ponzca a Ondřej Pšenička.

Letošní zahájení sezóny bylo o to významnější, že se uskutečnilo na zrekonstruované terase jako novém prostorném jevišti, kde diváci mohli zhlédnout i iluze Dua Radek a Simona, které jinak mohou spatřit pouze na jevištích divadel a velkých sálů.

A na co se u Muzea magie můžete dále těšit?

Kromě již tradičních Magic party, které se budou konat nadále každou první sobotu v měsíci až do září, vždy od 15.00 hod. a ve kterém vystoupí další mistři Magické lóže a jejich hosté, bude muzeum otevřeno všechny víkendy a svátky, od 10.00 do 16.00 hod. V tomto čase vás bude muzeem provádět vždy jeden z členů Magické lóže. Jelikož se jako průvodci střídáme a každý se věnujeme jinému oboru kouzelnictví, bude každá prohlídka zpestřena několika kouzly a i při opakovaných návštěvách uvidíte vždy něco nového. Případně, pokud bude provádět zrovna naše členka „nekouzelnice", dozvíte se o to více zajímavostí z historie.

I v ostatní dny po předchozí dohodě zajišťujeme kouzelnická vystoupení a prohlídky pro větší skupiny, školy, školky, tábory, pracovní i jiné kolektivy bez rozdílu věku. V areálu je kromě stálé expozice nadále výstava soch Markéty Škopkové, pro děti je připraveno „Pohádkové bludiště" a další atrakce (ukázka „komediantské maringotky", popraviště atp.), je zde i zázemí pro možnost opéci si buřty a strávit tak v atmosféře tajemna spojené s přírodou příjemné chvíle, zastavit se a odreagovat od reality všedních dnů.

Na podzim pak 27. října chystáme za podpory Města Jaroměř další gala show v Městském divadle v Jaroměři, která naváže na úspěšný „Večer plný kouzel" z loňského roku.

Miloš Malý

Autor: Redakce

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PTAČÍ PARK Josefovské louky. Tak ho vidí opeřenci.

Snaha o výkup parcel se proměňuje v detektivní vyšetřování, říká správce

Ilustrační foto

TIP LIGA: V čele průběžného pořadí je stále Jakub Svatoš

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Gólové hody ve druhém kole

Trutnovsko, Náchodsko - Havlovická Tropical liga 2017 v malé kopané má za sebou druhé odehrané kolo.

Krásu regionu ukáže fotograf Libor Jenka z ptačí perspektivy

Náchod - Poněkud netradiční cestovatelskou přednášku připravili na středeční večer v Městské knihovně Náchod. Příchozí se tentokrát nedostanou do žádných velkých dálek, ale zůstanou „pouze" v našem kraji.

Druhá dvojice otočila kormidlem zápasu

Náchodsko - Nohejbaloví dorostenci Zbečníka přehráli Holice.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies