VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na most lásky pověsí zámky věrnosti. Klíče zahodí do řeky

Hronov Spokojené manželství není samozřejmostí, ale partneři musí vztah rozvíjet. Navíc poskytuje stabilní prostředí k výchově dětí. Po celé České republice se občanská sdružení, komunity, církve, rodinná a mateřská centra, ale i zástupci měst a obcí či jednotlivé páry chystají zapojit do dalšího ročníku Národního týdne manželství. Bude od 9. do 17. února.

1.2.2013
SDÍLEJ:

SKUPINA ŠEPTEM vystoupí v Jiráskově divadle. Foto: archiv skupiny

Jak může být manželství, základ života rodiny, krásné a rozmanité, si mohou připomenout účastníci akcí i při Týdnu lásky v Hronově. Proč právě zde?

„Už léta učím na základních a středních školách etickou výchovu. Největší bolestí, se kterou se setkávám, je trauma dětí z rozvedených rodin. Dětí, které často prožívají výčitky svědomí z toho, že snad ony mohou za to, že se jejich rodiče rozvedli. Vždy znovu je ujišťuji, že to sice je jejich problém, ale není to jejich vina. Mnozí rodiče jsou tak nemoudří a hloupí, že své děti používají jako živé štíty jeden proti druhému. Dokonce svým milovaným dětem vyčítají, že za rozpad jejich vztahu mohou vlastně ony. Proto chceme udělat něco pro to, abychom nejen našim dětem vyslali signál, že manželství a rodina je instituce, za kterou se stojí za to brát a usilovat o její udržení a zachování," vysvětluje Petr Adame, lektor etických dílen a organizátor Národního týdne manželství v Hronově.

Chystají řetěz plný srdcí

Národní týden manželství, Týden lásky, v Hronově slavnostně zahájí starostka Hana Nedvědová příští sobotu na vernisáži výstavy kreseb dětí z místní mateřské školy v předsálí Jiráskova divadla. Následně je na programu koncert břeclavské hudební skupiny Šeptem v Jiráskově divadle.

Domov dětí a mládeže Domino podpoří Národní týden manželství tak, že od pondělí 11. února do čtvrtka 14. února v něm budou zájemci v odpoledních hodinách vytvářet řetěz z papírových srdcí. Motto zní: „Připojte svá srdce do řetězu lásky". Partnerské dvojice si mohou vyrobit i drobné dárky pro zamilované.

Vrchol přijde na Valentýna

Vyvrcholením všeho bude slavnostní otevření Mostu lásky na svátek svatého Valentýna 14. února. V 16 hodin se u lávky mezi starým a novým parkem Aloise Jiráska sejdou všichni ti, kterým manželské soužití není lhostejné. Slavnostně se přestřihne páska a odhalí deska, a pak už zamilovaní budou moci zavěsit zámečky věrnosti na zábradlí mostu a klíč zahodit do řeky. Zavěsí se také řetěz lásky vytvořený v Dominu. A ke všemu zazpívají žáci základní umělecké školy.

Na závěr zamilovaného dne pak zvou matky do mateřského centra Klíček na Padolí, kde připravují klání manželských párů v deskových hrách.

Národní týden manželství v Hronově pořádá město a Společenské centrum Padolí.

Iniciativa Národní týden manželství má být příležitostí pro všechny páry udělat něco malého pro jejich vztah a společně oslavovat manželství, které se pro mnohé stává pouhou samozřejmostí.

Téma už sedmého ročníku Národního týdne manželství v České republice letos vyjadřuje motto „Manželství je umění". Odkazuje na fakt, že každý dobrý vztah je nutné tvořit.

„Až příliš mnoho párů se rozchází a manželství, která mohla být skvělá, končí tragickými rozvody. Tak to ale být nemusí. Rozpad rodiny nemusí být normou, pokud nenecháme zdi mezi námi vyrůst tak, že už se nedají překonat. Manželství je umění, které zvládne každý, pokud chce," říká Jan Frolík, jeden z organizátorů Národního týdne manželství.

Týden lásky v Hronově

Čtvrtek 14. 2. od 16 hod., pěší most v parku Aloise Jiráska, Most lásky první valentýnská slavnost, přestřižení pásky a odhalení desky, zavěšení zámků věrnosti na zábradlí a vhození klíčů do řeky.

Sobota 9. 2. od 11 hod., sbor církve adventistů, Padolí, Romantika v manželství i po letech přednáška P. Adame.

Sobota 9. 2. v 16:30 hod., předsálí Jiráskova divadla, vernisáž výstavy kreseb a esejí dětí.

Sobota 9. 2. v 17 hod., Jiráskovo divadlo, koncert břeclavské skupiny Šeptem.

SKUPINA ŠEPTEM vystoupí v Jiráskově divadle.

11. 2. 14. 2. odpoledne, tvoření řetězu z papírových srdcí v DDM Domino.

Čtvrtek 14. 2. v 17 hod., Společenské centrum, Padolí, zábavné odpoledne pro manželské páry.

Autor: Pavel Bednář

1.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Ilustrační foto.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Hronov má opět postupové choutky

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení