VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na řidiče čeká samá objížďka

Náchodsko - Přes letní sezonu čekají na řidiče kruté časy, jezdit po náchodském regionu nebude žádný med. S příchodem jara se připravuje uzavírka hned několika hlavních tahů a všechny objížďky budou vedeny většinou po úzkých místních komunikacích.

25.2.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/David Taneček

Hned na začátku dubna se pro veškerou dopravu uzavře silnice č. II/303 v Bukovici u Police nad Metují. Tam bude od křižovatky ulic Ostašská a Na Sibiři po motorest prováděna kompletní rekonstrukce komunikace.

Stavební práce budou probíhat až do konce srpna, a tak doprava na Broumovsko bude opět komplikovaná, zejména v hlavní turistické sezoně.

„Objízdné trasy pro osobní dopravu a autobusy povedou přes Suchý Důl a Hlavňov. Nákladní doprava bude vedena přes Žďár nad Metují a Českou Metuji na Teplice nad Metují a dále na Broumovsko," informoval místostarosta Police nad Metují Jiří Škop.

Od pondělí 31. března se rovněž pro veškerou dopravu uzavře silnice z Hronova na Červený Kostelec a Trutnov. Na silnici II/567 Kostelecká v obci Zbečník se bude budovat nová kanalizace, chodníky a povrch vozovky.

Uzavírka začne od křižovatky ulic Hostovského a Kostelecká (u mostu) a silnice bude uzavřena až po konec obce Zbečník.

Jak informovala starostka Hronova Hana Nedvědová, objízdné trasy pro osobní dopravu povedou přes obce Studýnka a Horní Radechová do Červeného Kostelce. Osobní doprava a autobusy mohou využít rovněž trasu přes Velký Dřevíč, Rokytník do Červeného Kostelce. Nákladní doprava bude po celou dobu akce směřována z Hronova na Náchod a Červený Kostelec.

Předpokládaný termín dokončení stavebních prací je konec října letošního roku. Vše je ale závislé na koordinaci dodavatelských firem.

Největší problémy budou mít občané, kteří na zhruba tříkilometrovém úseku plánované uzavírky bydlí. Pro ně se bude začátkem března pořádat schůzka s vedením města a dodavatelských firem, kde se dozvědí jak budou stavební práce probíhat a to jak budou jejich nemovitosti přístupné.

Pro letošní rok se připravuje ještě jedna uzavírka hlavního tahu a to v samotném Náchodě.

Město má v plánu zrekonstruovat kruhové objezdy. Prioritou bude objezd u Itálie, který by se měl přebudovat v návaznosti na nové autobusové nádraží.

Kdy ale k této uzavírce dojde, není prozatím rozhodnuto. Jelikož se jedná o jednu z nejvytíženějších komunikací v okrese, tak bude velice složité připravit vyhovující objízdné trasy.

Jak informovala tisková mluvčí náchodské radnice Nina Adlof, tak se o termínu zahájení stavby a objízdných trasách intenzivně jedná.

„Snažíme se vše připravit do nejmenších detailů, tak aby při uzavření mezinárodní komunikace nenastaly nějaké zásadní problémy. Musíme brát ohled také na to, že bude uzavřena silnice v Hronově a v Polici nad Metují," dodala.

Autor: Jiří Mach

25.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení