VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na zážitky o víkendu lákají památky i příroda

Náchodsko – Spoustu možností k hezkým výletům, dobrodružství či k poznávání nabízí tento víkend na Náchodsku.

24.4.2015
SDÍLEJ:

Ratibořické ovčácké slavnosti 2014.Foto: Hynek Šnajdar

Přístupný klášter

V Broumově se konají v sobotu a v neděli Dny otevřených dveří revitalizovaných částí broumovského kláštera. Akci doplní bohatý doprovodný program. Na návštěvníky čekají prohlídky obnovených prostor kláštera i zahrady, hudební a divadelní představení, výstavy, ukázky vzdělávacích programů, hudební a filmová dílna, možnost vyzkoušení nového nahrávacího studia, zábavné hledání ukrytých předmětů či aktivity pro děti. Vnitřní prostory jsou pro prohlídku otevřeny od 10.00 do 17.00 hodin. Ve 13.00 a v 15.00 hodin budou prohlídky kláštera s převorem Petrem Prokopem Siostrzonkem.

Brány dokořán

Brány města dokořán se otevřou v sobotu od 10.00 hodin v Novém Městě nad Metují. Na návštěvníky čeká bohatý kulturní program na Husově náměstí. Zámecké řemeslné trhy se pak konají na nádvoří zámku, před ním bude přehlídka auto a moto veteránů z Klubu historických vozidel Metuje, na zámku je připravena také výstava vláčků z modelářského centra v České Skalici. Ve 13.00 hodin je od místního muzea připravena vycházka Klubu českých turistů. Slavnostní zahájení akce za účasti vedení města a polské delegace se koná ve 14.00 hodin, poté následují další kulturní vystoupení. Pro děti jsou po celý den připraveny různé atrakce.

Ovčácké slavnosti

V Babiččině údolí v Ratibořicích mohou lidé zavítat na Ovčácké slavnosti, a to v sobotu od 10.00 do 16.00 hodin. Návštěvníci budou moci vidět přehlídku plemen ovcí a koz, ukázky pastevectví a práce s vycvičeným pasteveckým psem a stříhání oveček. Připraveny budou ochutnávky ovčích a kozích sýrů a prodej regionálních produktů a řemeslných výrobků. Vystoupí lidová hudební skupina Šmikuranda, ve mlýně bude možno potkat veselého krajánka. Děti i dospělí předvedou svoji šikovnost v tvůrčích dílnách a různých soutěžích. Nebude chybět ani tradiční občerstvení.

Netušené souvislosti

V Heřmánkovicích se v sobotu mimořádně otevře kostel Všech svatých. Uskuteční se zde komentované prohlídky v rámci cyklu (Ne)tušené souvislosti. Díky výkladu památkářů lidé mohou poznat stavební historii kostela, historii unikátních nástěnných maleb, běžně nepřístupné prostory kruchty a krovu. Připravena je i praktická ukázka technologické mini laboratoře a prezentace atraktivních mikrosnímků omítek a barevných vrstev. První komentovaná prohlídka je v 10.30 hodin, druhá ve 13.00 hodin.

Turistické pochody

Do přírody mohou o víkendu vyrazit turisté třeba v rámci některého z pochodů. Klub českých turistů Červený Kostelec pořádá jubilejní už 40. ročník turistického pochodu Hadařská 25. Všechny trasy pro pěší i cyklisty jsou v letošním roce vedeny směrem k řece Úpě. Ke čtyřicátému výročí pochodu byla vydána výroční turistická známka a nálepka. Start je v sobotu v 7.00 hodin od zdejší sokolovny.

V Jaroměři se zase koná 37. ročník pochodu Okolo Jaroměře. Start je v sobotu od tělocvičny Sokol, pro trasu 50 km už v 6.00 hodin, pro ostatní trasy od 7.00 do 9.00 hodin. Cíl je na stadionu do 15.00 hodin, pro trasu 50 km do 18.00 hodin.

Úklid přírody

Okrašlovací spolek Kostelec zase pořádá vycházku spojenou s úklidem odpadků po zimě. Účastníci se projdou od Nerudovy ulice kolem rybníků Krčmařík a Brodský na Špinku. S sebou si zájemci mají vzít dobrou náladu, něco na zub, případně rukavice. Sraz je v 9.00 hodin u Keyzlarovy vily v Nerudově ulici. 

Autor: Pavel Bednář

24.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení