VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náchodští učitelé získali titul Pedagog roku 2009

Náchod - Město Náchod již od roku 1998 oceňuje vždy v závěru školního roku několik pedagogů za jejich práci udělením titulu Náchodský pedagog roku. Připomíná tak veřejnosti záslužnou práci lidí ve školství.

11.6.2009
SDÍLEJ:

NÁCHODSKÝ PEDAGOG ROKU 2009.Foto: DENÍK/ Věra Sýkorová

Letošní předávání se uskutečnilo ve středu odpoledne v obřadní síni náchodské radnice.

„Návrhy na ocenění učitelů předkládají ředitelé příslušných základních škol. Za tři menší školy vždy jednoho po vzájemné dohodě,“ řekla nám Nina Adlof, tisková mluvčí náchodské radnice. Jak dodala, návrh na ocenění jediného zástupce pedagogů v mateřských školách předkládá odbor školství, kultury, sportu a cestovního ruchu, rovněž na základě doporučení ředitelek náchodských mateřských škol.

„Zároveň může město Náchod udělil. Ocenění za dlouholetou práci ve školství a za aktivní práci s dětmi,“ uvedla Nina Adlof.

Titulem Náchodský pedagog roku 2009 se od středy mohou pyšnit tito učitelé: Jaroslava Přibylová (MŠ Vančurova), Markéta Klimešová (ZŠ TGM), Alena Balcarová (ZŠ Komenského), Irena Nováková (ZŠ Plhov), Gabriela Melicharová (ZŠ Drtinovo náměstí) a Simona Adamcová (ZUŠ Náchod). Učitelky převzaly z rukou zástupců města květiny a dárek.

Ocenění za dlouholetou práci ve školství získaly Magda Havlíčková (MěÚ Náchod), Růžena Vaněčková (MŠ Komenského) a Alena Šedivá (MŠ Vítkova).
Město Náchod udělilo také dvě ocenění za aktivní práci s dětmi, z toho jedno in memoriam.

„Pan Jiří Bek si ocenění z rukou představitelů města Náchoda již bohužel nepřevezme. Zemřel loni v únoru. Dlouholetou činností v běloveském hasičském oddíle i pořádáním dětských táborů vtiskl dětem do podvědomí zodpovědnost a lásku k profesi hasiče. Svým pevným, ale laskavým přístupem cílevědomě připravoval své svěřence k účasti v krajských a národních kolech celostátních soutěží. Z některých se stali profesionální hasiči a dnes zastávají významné pozice po celé ČR,“ přiblížila nám Nina Adlof člověka, jehož jméno zůstalo symbolem a vzorem pro jeho následovníky.

„Jako držitel celé řady medailí a vyznamenání zůstal však pan Bek především čestným a skromným člověkem a kamarádem, zejména pro stovky dětí, kterým své poselství – být veselým, dobrým a užitečným člověkem – předal dál,“ zakončila tisková mluvčí Nina Adlof.

Druhým, kdo získal ocenění za aktivní práci s dětmi, byla Petra Němcová. Ta, jako členka o.s. Prima sezona, je již 12 let u pořadatelství náchodského Festivalu studentské tvořivosti. Poslední čtyři roky kompletně zajišťuje produkční aktivity festivalu.

„Hlavně díky Petře a jejímu nápadu vznikla Malá Prima sezóna, festivalová odnož pro základní a mateřské školy a dětská zájmová sdružení. Petra tak svým nápadem výrazně posunula kupředu aktivitu občanského sdružení NPS. Děti z mateřských a základních škol tak mají možnost aktivně vstoupit do náchodského kulturního dění,“ osvětila nám Nina Adlof jen nepatrný zlomek toho, za co tato maminka 1,5letého synka získala ocenění.

„Přiznám se, že jsem to vůbec nečekala. Nejsem žádný učitel, ale dobrovolník. Je to pro mě veliké překvapení,“ svěřila se nám Petra Němcová, která neskrývala – stejně tak jako ostatní ocenění – svou radost.

VĚRA SÝKOROVÁ

11.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Police nad Metují - Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM prof. Jan Pirk přiveze ve čtvrtek do Police nad Metují přednášku s názvem „Experimenty lékařů na sobě“.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Červenokostelecko – Oznámení o pohřešování osmiletého děvčete přijali v úterý ve čtyři hodiny odpoledne policisté na tísňovou linku. „Volali prarodiče, že holčička se jim ztratila při procházce v lese u Trubějova nedaleko Červeného Kostelce,“ uvedla k případu tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení