VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novoměstští předškoláci dováděli na ledě

Nové Město nad Metují - V průběhu tohoto školního roku absolvovaly děti z mateřských školek v Novém Městě nad Metují školičku bruslení. Již v minulém školním roce navštěvovala školičku bruslení MŠ Krčín. Letos se k ní přidaly i MŠ Rašínova a MŠ Na Františku. Během kurzu, který trval 10 a více lekcí, se na ledě v jednom týdnu vystřídalo až 87 dětí předškolního věku.

18.3.2015
SDÍLEJ:

Novoměstské mateřské školy na ledě.Foto: Archiv organizátorů akce

Cílem tohoto kurzu bylo především seznámit děti s ledovou plochou, naučit je základní metodické prvky bruslení (udržení rovnováhy, stromeček, cibulky, vlnky, základy překládání). A to se nám, myslím, podařilo i přesto, že téměř polovina dětí byla na bruslích prvně. Chvála nepatří jen dětem za jejich sportovní dovednosti, ale také pedagogům a rodičům, kteří se rozhodli, že i přes prvotní obavy, které jsou samozřejmě pochopitelné, do tohoto projektu půjdou a zkusili to. Bylo velmi milé pozorovat, s jakou trpělivostí a snahou pomáhali dětem při zavazování bruslí, snažili se je podpořit například při opakovaných pádech na ledě, zajišťovali jim servis u mantinelu. Měli jsme velikou radost, že se k nám na led děti vracely rády, vítaly nás s úsměvem na tváři a díky tomu jsme všichni mohli prožít spoustu pěkných chvilek se sportem. Kurz bruslení jsme zakončili ve slavnostním duchu za přítomnosti patronky Marie Petruželkové a místostarosty Ing. Michala Besedy, MBA. Na začátku představení všichni přítomní shlédli krátké vystoupení volných jízd dětí z oddílu krasobruslení z Nového Města nad Metují. Následovala ukázka toho, co všechno se děti z mateřských školek v kurzu naučily. Jako sladká tečka bylo slavnostní předávání diplomů a medailí všem účastníkům kurzu. Díky sponzorskému daru společnosti VERNER POTRAVINY s.r.o. nechybělo ani sladké překvapení.

Velký dík patří zastupitelce Marii Petruželkové, která se osobně zasloužila při podpoře dětí ve sportovních aktivitách a především pomohla zajistit finanční prostředky z rozpočtu města tak, aby děti mohly navštěvovat tento kurz zdarma.

Touto cestou bych rovněž ráda poděkovala také svým kolegům Jarmile Hartmanové, Dáše Rejtharové, Jaroslavu Matějkovi, Josefu Černému a Václavu Poláčkovi, bez kterých by celá akce nebyla možná. Jsou to lidé, kteří svůj volný čas věnovali dobré věci! Děkuji také vedení TJ Spartak Nové Město nad Metují, jmenovitě Kamilu Prausovi a Michalu Vaňkovi, za pomoc při zajišťování celé akce.

A co říci závěrem? Budu moc ráda, pokud se v dalším školním roce opět na ledě potkáme.

Romana Hladíková

Autor: Redakce

18.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Ilustrační snímek.

Dvě večerní nehody v regionu

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení