VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novým místostarostou se stal architekt Jaroslav Andres

Česká Skalice - Z vážných zdravotních důvodů koncem minulého roku skončil ve funkci místostarosty Josef Daňsa, který později zemřel. Bylo tedy nutné na dobu do příštích komunálních voleb zvolit jeho nástupce. Tím se na minulém zasedání stal nynější architekt města Jaroslav Andres (Sdružení ODS, NK), který se funkce ujme 1. dubna.

20.3.2014
SDÍLEJ:

NOVÝ MÍSTOSTAROSTA České Skalice Jaroslav Andres.Foto: Hynek Šnajdar

V souvislosti s touto volbou vyzval Andrese zastupitel Petr Fejfar (Sdružení nezávislých kandidátů, US-DEU Vzhůru Skalice), aby prozradil, jaké věci bude ve funkci prosazovat.

„Budu pokračovat v rozdělaných věcech a akcích, na nichž pracoval bývalý místostarosta Daňsa. Budu se snažit získávat granty pro město, pokud mi to v krátkém období půl roku bude umožněno. Chtěl bych pomoci vedení města v běžné agendě. Mojí prioritou je podpora bytové výstavby ve městě," nastínil Andres. Zastupitel Fejfar pak Andrese požádal, aby do příštího zasedání předložil obecnou formou podporu takového druhu výstavby.

Dalšího zastupitele Zbyňka Šrůtka (Sdružení nezávislých kandidátů Pro město) zajímalo, jak bude řešena pozice architekta města, kterou dosud Andres vykonával, a zda by nešlo o střet zájmů, když se stane místostarostou.

„Pan Andres ukončí činnost městského architekta k 31. březnu a dále bude vykonávat tuto práci v rámci pozice místostarosty bez nároku na plat," odpověděl starosta Tomáš Hubka (Sdružení ODS, NK).

Protože Andres bude funkci místostarosty vykonávat jako neuvolněný, rozpoutala se živá debata související s jeho měsíční odměnou. Městem byl sice předložen návrh na odměnu ve výši 20 tisíc korun měsíčně, to ale Fejfar rozporoval s tím, že by měla být tato odměna v plné výši v souladu s vyhláškou, což je více než navrhovaná částka. Nakonec zastupitelé schválili částku 26 040 korun s tím, že Andres bude jako místostarosta úřadovat vždy ve dvou úředních dnech v týdnu, to je v pondělí a ve středu.

Po volbě místostarosty se po zesnulém Josefu Daňsovi stal novým členem rady města profesionální hasič Josef Hanek (Sdružení NK) a novým zastupitelem Jiří Musil (Sdružení NK), farář Církve československé husitské.

Hynek Šnajdar

Autor: Redakce

20.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Silnice mezi Chvalčí a Adršpachem

Závora zůstane. Když bude hezky, otevře se

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney

Česká Skalice - Je znám brilantními portréty, což je jeho hlavní malířské teritorium. Nevyhýbá se ale ani figurám či zátiší. Jeho tvorba je živočišná a rozmanitá. O tom svědčí také abstrahující krajiny, které nyní představuje v českoskalické Galerii Luxfer na své výstavě Heatwave in Sydney (Vlna veder v Sydney).

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

Machov - Ze značky Zákaz vjezdu ani z upozornění, že průjezd obcí je uzavřen, si řidiči, kteří z české nebo polské strany překonávají v Machovské Lhotě státní hranici, nic nedělají. Značka není zeď, která by je nepustila dál. Stejně tak zeď není ani hromada hlíny, která měla průjezdu po rekonstruované silnici zabránit.

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Náchodsko - První kolo TIP ligy Náchodského deníku si připravilo pro své hráče nejedno překvapení, což se také odrazilo na bodových ziscích jednotlivých soutěžících.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení