VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občané mají možnost rozhodnout o nové podobě parku

Hronov – Park Aloise Jiráska, který se rozprostírá za rodným domkem spisovatele Aloise Jiráska a jehož historie se traduje od čtyřicátých let minulého století, prošel během uplynulých let již několika proměnami svého vzhledu.

13.3.2010
SDÍLEJ:

Fotografie vystavených návrhů nové podoby parku A.Jiráska.Foto: Jiří Mach

Poslední větší stavební úpravy byly provedeny v sedmdesátých letech 20. století, kdy bylo vybudováno nové koupaliště, amfiteátr, budova občerstvení a úpravy okolo prameníků léčivé vody. Tyto úpravy se dochovaly dodnes a část z nich ještě slouží veřejnosti, ale jejich technický stav je již na sklonku své životnosti a některé již museli být odstraněny zcela. Největším problémem je torzo bývalého městského koupaliště, které nejenže část parku hyzdí svým vzhledem, ale naskýtá se zde i možnost vážného úrazu. Právě proto se Město Hronov rozhodlo využít jednu z posledních příležitostí čerpat finanční prostředky z EU, které by pokryly z 90% náklady na přebudování nového vzhledu parku, tak aby nejen důstojně reprezentoval město, ale aby ke spokojenosti sloužil k odpočinku, relaxaci, sportu a volnočasovým aktivitám všech občanů města. Na základě toho vypsalo město soutěž na vypracování ideové studie na rekonstrukci parku, kde byly stavební komisí vybrány tři možné řešení, které řeší komplexní řešení využití celého území parku. Tyto tři návrhy jsou nyní, včetně popisu a ilustračních fotografií, vystaveny ve foyer Čapkova sálu a občané Hronova tak mají možnost nejen aby si tyto návrhy prohlédly, ale aby si též vybrali variantu o které si myslí, že by byla pro realizaci nejvýhodnější. Možnost je nejenom vybrat si konkrétní řešení, ale vítány jsou i další připomínky a návrhy, které nejsou v představených studiích řešeny. Nyní je již na co nejširší veřejnosti aby se do projektu aktivně zapojila a neřešila se následná nespokojenost pomluvami, tak jako tomu bylo po rekonstrukci náměstí.

13.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení