VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občanské sdružení Obchvat Náchoda zve valnou hromadu

Náchod - Občané města, kteří už se nechtějí nečinně dívat na neutěšený stav dopravy, založili pro podporu výstavby silniční přeložky Občanské sdružení Obchvat Náchoda.

27.1.2010
SDÍLEJ:

Řada automobilů.Foto: DENÍK/Jiří Špreňar

„Naším cílem je pomoci při přípravě a výstavbě obchvatu Náchoda a zklidnění dopravy ve městě,“ říká předseda OS Obchvat Náchoda Jan Chaloupka, který tímto obyvatele zve na čtvrteční (28. ledna) 1. veřejnou valnou hromadu OS Obchvat Náchoda, která se zúčastní v 17 hodin ve školní jídelně v Raisově ulici v Náchodě.

„Od 16 do 17 hodin budou příjímáni noví členové občanského sdružení. Na valné hromadě bude promítáno video s grafickým znázorněním trasy obchvatu. Valné hromady se bude účastnit investor stavby a generální projektant i zástupci města Náchoda,“ prozradil Deníku dále k programu setkání.

Příchozí budou dále seznámeni s dosavadní činností OS Obchvat Náchoda a budou mít možnost podpořit snahu OS tím, že se stanou členy sdružení. „Je třeba, aby občané Náchoda ukázali, jak je pro ně důležité řešení dopravní situace ve městě,“ vybízí nelhostejné k vyjádření vlastního názoru Jan Chaloupka.

Nadměrné vibrace z dopravy vnímají i ve svých bytech

Doprava v Náchodě je čím dál více stresující záležitostí pro občany. „Škoda že Náchod není rovině. To by byl již dávno nějaký obchvat vybudován. Takto se o něm jen mluví a jak se říká, skutek utek,“ jsou nespokojení občané města a některým z nich už dochází trpělivost.

Ti, kteří jsou ohroženi vibracemi a hlukem nejvíce, píší na všechny možné úřady a stěžují si na prostředí, ve kterém musí bydlet a žít.

Na základě iniciativy paní Šafránkové bylo provedeno v domě č.p. 683 ul. Pražská měření Krajskou hygienickou stanicí se zaměřením na nadměrné vibrace. Měřením bylo zjištěno jednoznačné překročení hygienického limitu u vertikálních vibrací v chráněném vnitřním prostoru staveb u č.p. 683 v denní a v noční době.

Z tohoto měření lze usuzovat, že obdobné výsledky by byly i v dalších domech. Na základě tohoto měření byly rozeslány dopisy na Krajský úřad, Městský úřad Náchod a Ředitelství silnic a dálnic ČR se stížností.

„Krajská hygiena při měření u Slávie zjistila vibrace ohrožující zdraví. Proto vyzvala Ředitelství silnic a dálnic v Hradci Králové k zajištění nápravy. ŘSD dopisem ze 7. ledna 2010 přislíbilo opravu komunikace u křižovatky, pokud jim to finance dovolí novým položením živičného povrchu v roce 2010. Je otázkou, jak dlouho takováto úprava pomůže,“ nedělá si velké iluze předseda OS Obchvat Náchoda Jan Chaloupka.

Prach, hluk a rizika při přecházení komunikace však ani toto opatření neodstraní. „Jiná města, např. Vamberk, již obchvat mají. Náchod, jako významná příhraniční křižovatka je však opomíjen,“ připomíná smutnou skutečnost Chaloupka, adodává, že problém se netýká jen jen tranzitu do Polska, ale jde o vyřešení budoucnosti Náchoda v rámci regionu.

27.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Police nad Metují - Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM prof. Jan Pirk přiveze ve čtvrtek do Police nad Metují přednášku s názvem „Experimenty lékařů na sobě“.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení