VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchodní akademie má nejlepší fiktivní firmu v ČR

Náchod -Fiktivní Firma Force, s. r. o. studentůObchodní akademie Náchod se prosadila a na souděži s mezinárodní účastí získala druhé místo v hlavní soutěži o nejlepší stánek.

9.4.2011
SDÍLEJ:

Studenti vítězmé fiktivní firmy.Foto: Archiv fiktivní firmy.

„Nasedat, jedeme.“ Ta dvě slova mě vytrhla z přemýšlení, zda jsme sbalili opravdu úplně všechno, co budeme potřebovat. Doufejme. Ohlédla jsem se po ostatních, po mých spolužácích. Jsou všichni tak napnutí jako já? Zdá se, že každého z nás cesta do Prahy v myšlenkách zaměstnává. Neodjíždíme na výlet, ani na exkurzi po památkách. Naším cílem je 17. Mezinárodní veletrh fiktivních firem. Jsme studenty čtvrtého ročníku Obchodní akademie Náchod, ale na tři dny se proměníme v obchodní zástupce firem Force, s. r. o. a Caspo, s. r. o.

A jsme na místě. Dívám se okolo sebe na ten mumraj. Že se tomu vůbec divím. Holešovické výstaviště muselo připravit fiktivním firmám ze 16 evropských zemí místo pro 187 stánků. Všichni se v nich snaží co nejlépe připravit na obchodování – zdobí a upravují stánek, převlékají se do obleků, společenských šatů, někteří zvolili tradiční kroje své země.

První zákazníci jsou tady – obchodování začíná. Nabízíme své produkty, vyplňujeme daňové doklady, tréma a nejistota nás opustily, i když k našim stánkům přistupují i cizinci. České „Dobrý den“ vystřídalo „Hello!“ či „Guten Tag!“ Jak se nám znalosti z cizích jazyků hodí! První den pomalu končí. Uvidíme, co přinese ten další.

Následující den patří široké veřejnosti, a tak za námi přijíždějí žáci našich třetích ročníků, aby na vlastní oči viděli, co je za rok čeká, až od nás převezmou pomyslnou štafetu. Je na nich vidět, že jsou ve svém živlu. Nadšeně obchodují, protože organizátoři pro zákazníky připravili fiktivní peníze. Všichni se však tváříme, že je vše jako doopravdy. Mezi naše zákazníky dnes patří i komisaři, tedy ti, kteří hodnotí vzhled stánků, úroveň prodeje a zpracování prodejních katalogů. Kdo však bude ten nejlepší, se zúčastněné firmy dozvědí až třetí den.

Třetí den je na všech patrná určitá únava, přestože se organizátoři snažili o naše rozptýlení a přichystali pro nás i doprovodný program – soutěže, přehlídku národních tanců a prezentace jednotlivých států.

Očekávaná chvíle vyhlášení těch nejúspěšnějších přichází. Vzájemně se utvrzujeme v tom, že mezi tolika soutěžícími firmami z tolika zemí nemáme šanci na umístění na předních místech. Ale tak nějak uvnitř tajně myslíme na to, že bychom přece jen mohli nějaké dobré místo získat.

Vyhlašování vrcholí - „… a druhé místo v hlavní soutěži o nejlepší stánek získává firma Force, s. r. o. Obchodní akademie Náchod. Blahopřejeme!“
Naše paní učitelky, které nás doprovázejí a kterým vděčíme za vše, co umíme, se radují s námi. Nádherný pocit. Všechno jejich i naše úsilí, společné hodiny práce a příprav se proměnily v obrovský úspěch.

A Evropské sociální fondy, které financují projekt naší školy „Dnes fiktivně, zítra reálně“, a za jejichž podpory se u nás předmět Fiktivní firma vyučuje, jsme určitě přesvědčili, že jsme nezaháleli.

(Adéla Kusaníková, studentka Obchodní akademie Náchod)

9.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Police nad Metují - Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM prof. Jan Pirk přiveze ve čtvrtek do Police nad Metují přednášku s názvem „Experimenty lékařů na sobě“.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení