VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravená cesta v Bělém je součástí cyklotrasy

Machov - Obyvatelé malé vesničky Bělý trápil již řadu let špatný stav jedné místní komunikace vedoucí souběžně s hlavní silnicí od křižovatky na Machov směrem k bělskému rybníku.

15.9.2008
SDÍLEJ:

Opravili cestu.Foto: Zuzana Kubečková

Tato cesta byla totiž plná děr, které v deštivém počasí zalévaly kaluže. Další problémy zde kvůli špatnému povrchu nastávaly také při běžném svozu odpadků a při zimní údržbě. V minulém měsíci se však naštěstí situace okolo této cesty změnila k lepšímu. Machov, pod nějž Bělý spadá, totiž konečně přistoupil k její rekonstrukci. „Cílem prací bylo nejen ulehčit občanům přístup k domům, ale také rozložit dopravní zatížení v obci na dvě komunikace,“ sdělil nám starosta městyse Machov Jiří Krtička. Podle jeho dalších slov se s přípravami na opravy začalo již v červnu, kdy bylo vyhlášeno výběrové řízení na firmu, jež akci provede. Ve výběru zvítězila firma Hana Beránková z Postoloprt, která se do realizace zakázky pustila začátkem srpna. „Bylo provedeno vyrovnání podkladu štěrkem a následně tři vrstvy stříkaného asfaltu s drobnou drtí,“ informoval nás Krtička a dodal, že městys uvolnil na akci ze svého rozpočtu téměř 322 tisíc korun. „Zbylé potřebné finanční prostředky nám zajistila dotace z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje, kde se nám podařilo získat 195 tisíc korun. Dotace nám byla přiklepnuta zřejmě i proto, že opravený úsek je zároveň také součástí cyklotrasy Stěny,“ uvedl Krtička. Oprava místní komunikace v Bělém je pravděpodobně jedinou větší akcí Machova z letošního rozpočtu. Městys se totiž stále potýká s vysokým zadlužením.

(Zuzana Kubečková)

15.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Silnice mezi Chvalčí a Adršpachem

Závora zůstane. Když bude hezky, otevře se

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney

Česká Skalice - Je znám brilantními portréty, což je jeho hlavní malířské teritorium. Nevyhýbá se ale ani figurám či zátiší. Jeho tvorba je živočišná a rozmanitá. O tom svědčí také abstrahující krajiny, které nyní představuje v českoskalické Galerii Luxfer na své výstavě Heatwave in Sydney (Vlna veder v Sydney).

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

Machov - Ze značky Zákaz vjezdu ani z upozornění, že průjezd obcí je uzavřen, si řidiči, kteří z české nebo polské strany překonávají v Machovské Lhotě státní hranici, nic nedělají. Značka není zeď, která by je nepustila dál. Stejně tak zeď není ani hromada hlíny, která měla průjezdu po rekonstruované silnici zabránit.

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Náchodsko - První kolo TIP ligy Náchodského deníku si připravilo pro své hráče nejedno překvapení, což se také odrazilo na bodových ziscích jednotlivých soutěžících.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení