VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravili závady na trase přeložky města

Police nad Metují - Během dvou dnů se podařilo provést rekonstrukci části silničního úseku komunikace II/303 v bezprostřední blízkosti kruhového objezdu.

15.7.2010
SDÍLEJ:

Zjištěné závady ve dvou vedle sebe ležících úsecích na trase obchvatu města byly v průběhu dvou dnů odstraněny.Foto: DENÍK/Věra Sýkorová

Úsek byl v průběhu oprav uzavřen, objízdná trasa na Žďár nad Metují a Náchod vedla přes náměstí. Na trase této dvoudenní objížďky zmizely zpomalovací retardéry, které zde byly před časem instalovány.

Jak nám řekl Zdeněk Kadidlo, polický místostarosta, rekonstrukci prováděla dodavatelská stavební firma, která zde před dvěma lety realizovala přeložku města. Firmu k tomu vyzvala Správa a údržba silnic, jež je správcem komunikace, a to z důvodu při kontrole nalezených závad v záruční době stavby.

„Tyto závady bylo nutné odstranit, a to na dvou místech – hned u kruhové křižovatky a pak také na úseku před firmou Pejskar,“ upřesnil Kadidlo s tím, že daný úsek se musel vyfrézovat a znovu vyasfaltovat, tak, aby byla vozovka uvedena do původního stavu.

Jak dále místostarosta uvedl, skutečnost, že část automobilů musela jezdit skrz centrum, mnohým obyvatelům připomněla relativně nedávné doby, kdy ještě nebyl vystavěn obchvat a veškerá doprava jezdila přes náměstí. „Když jsem se šel dnes podívat na to, zda je rekonstrukce již dokončená, hned několik lidí z Kostelní ulice mi říkalo, že takovýto provoz by už zpátky rozhodně nechtěli,“ řekl místostarosta.

Zpomalovací retardéry byly odstraněny, avšak pouze dočasně. Podle Zdeňka Kadidla bude o jejich případném definitivním odstranění a možném přemístění do jiné lokality, rozhodovat zřejmě až nové zastupitelstvo.

Autor: Věra Sýkorová

15.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney
28

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney

I přes stavbu a několikerý zákaz vjezdu se přes přechod jezdí přes zátarasovou hromadu i po louce.
19

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Náchodsko - První kolo TIP ligy Náchodského deníku si připravilo pro své hráče nejedno překvapení, což se také odrazilo na bodových ziscích jednotlivých soutěžících.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení