VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petici mohou občané podepisovat do konce března

Broumovsko – Mohlo by se zdát, že šrumec, který vyvolala před několika týdny zpráva ohledně krajského rozhodnutí uzavřít chirurgie v broumovské a opočenské nemocnici, poněkud utichl. Ale není tomu tak.

26.3.2010
SDÍLEJ:

Petice.Foto: DENÍK/Věra Sýkorová

Organizátoři petice za zachování stávajícího rozsahu zdravotní péče v nemocnici v Broumově i nadále pilně sbírají podpisy občanů dotčené lokality.

Podpisové archy, které jsou na mnoha místech v celém Broumovském výběžku, se plní podpisy těch lidí, kteří si přejí zachovat v nemocnici v Broumově alespoň tu péči, jež tam byla doposud.

„V současné době máme zhruba tři tisíce podpisů, možná i více. Lidé mají čas podepsat petici do konce března. Na začátku dubna ji totiž chceme předat hejtmanovi Královéhradeckého kraje,“ uvedl Jan Ullwer, jeden z organizátorů petice.

„Musíme bojovat a být slyšet. Napište každý email, dopis nebo SMS hejtmanovi Královéhradeckého kraje. Je to občan Broumova, tak snad nezapomene na rodnou hroudu,“ vybízí Jan Ullwer občany k aktivitě prostřednictvím sociální sítě Facebook, kde před několika týdny vznikla skupina podporující broumovskou nemocnici.

Tato skupina má v současné době více než 1400 členů. Ti mají na stránkách skupiny možnost vyjádřit své názory na plánované zrušení chirurgie v Broumově.

„Pan Vávra, ředitel náchodské nemocnice, byl vybrán bez řádného výběrového řízení. V současné době je i nadále ředitelem nemocnice ve Dvoře Králové. Co z toho plyne? Jednoznačně byl dosazen pouze na vykonání ,zavírací’ práce. Po čistkách odstoupí či bude odvolán a povede opět pouze nemocnici ve Dvoře. Na post ředitele náchodské nemocnice poté bude vyhlášeno výběrové řízení,“ vyjádřil svou domněnku jeden z organizátorů petice Arnold Vodochodský.

„Prokoukli jsme lest, kterou krajští politici připravili na lidi. A to, že o osudu chirurgie chce kraj rozhodnout až po volbách. Tedy až tehdy, když už nebudou potřeba hlasy voličů, kteří jsou nyní před volbami ,uplaceni’ nereálnými sliby,“ řekl pro Deník spoluorganizátor petice Jan Ullwer.

Jak zároveň dodal, prosí občany, aby již pomalu začali vyplněné petiční archy odevzdávat zpět organizátorům petice. „Musíme spočítat podpisy, abychom věděli, kolik přesně jich máme, a abychom mohli zároveň začít podnikat další kroky,“ vysvětlil Ullwer.

O čem se mluví:

„Co vy na to, pane hejtmane?“ ptají se lidé z Broumovského výběžku

Nejasná budoucnost broumovské nemocnici vede občany z dotčené lokality k mnoha diskuzím, úvahám a domněnkám. Zřejmě za všechny mluví diskuzní příspěvek s názvem “Co vy na to, pane hejtmane?“, v němž autor skrze své úvahy a názory pokládá vedení Královéhradeckého kraje otázky. Ty zůstávají veřejnosti prozatím nezodpovězené.

„Proslýchá se, že existuje určitá snaha cíleně uzavřít operační sály a tím i následně ukončit chirurgická oddělení v nemocnicích Broumově a v Opočně. Následně se plánuje přesunutí operací určitého druhu do nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem. Je zajímavé, že tento trend se objevuje v době, kdy vedením náchodské nemocnice (tím pádem také broumovské a opočenské nemocnice) je pověřen Miroslav Vávra, který je současně i ředitelem nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem… Proč se neodstraní závady, které zabraňují využívání operačních sálů? Jaký názor má na tuto problematiku vedení kraje v čele s hejtmanem, jestliže krajské zdravotnictví by přece mělo respektovat koncepci rovnoměrného rozložení zdravotnických složek ? Jaký pohled má na tuto problematiku vedení města Broumova? Nebo je to jenom politická hra, kde rukojmím je prostý občan?“ ptá se zcela bez servítek autor příspěvku v diskuzním fóru města Broumova.

Autor: Věra Sýkorová

26.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení