VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pod čarodějnici chtěli přiložit i pneumatiky

Nové Město nad Metují - Pálení čarodějnic je tradice, která je v Novém Městě nad Metují spojena především s ohňovou hranicí u mostu pod hřbitovem v Krčíně. Tam se však letos kromě klestí a větví objevily na obrovské hromadě například pneumatiky, starý nábytek, gauče a křesla.

29.4.2017
SDÍLEJ:

HROMADA PRO PÁLENÍ ČARODĚJNIC v Krčíně se pozvolna změnila v černou skládku. Ani upozornění, že místo je sledováno fotopastí, některé občany neodradilo.Foto: Archiv MěÚ

„V minulých letech bylo zvykem navážet ke krčínskému mostu klestí, suchou trávu, větve a podobný organický odpad vhodný k pálení a jen výjimečně se objevil odpad k pálení nevhodný. Bohužel letos množství a sortiment odpadu překonaly veškeré představy i přes upozornění, že zde není místo pro černou skládku," posteskl si novoměstský starosta Petr Hable. Ani upozornění, že místo je monitorováno fotopastí, některé občany neodradilo.

„Je nepochopitelné, že před nedávnem desítky dobrovolníků ve svém volném čase čistily a uklízely město, a na straně druhé se najdou lidé, kteří okolí záměrně znečišťují a jsou naprosto lhostejní k péči o čistotu svého domova," postěžoval si starosta.

Podle Petra Hableho museli pracovníci technických služeb všechen nevhodný odpad odvézt na skládku.

„Nikdo si už neuvědomuje, že tento čas mohli věnovat opravě silnic nebo chodníků," zdůraznil a dodal, že přestože má pálení klestí a současně i čarodějnic u mostu v Krčíně už více než dvacetiletou tradici, bude se zvažovat, zda ji kvůli neukázněným lidem zachovat, a pokud ano, v jakém rozsahu.

LIDSKÁ BEZOHLEDNOST

Fotopast, z níž se záznamy teprve vyhodnotí, v těchto dnech stále monitoruje dané místo.

HROMADA PRO PÁLENÍ ČARODĚJNIC v Krčíně se pozvolna změnila v černou skládku. Ani upozornění, že místo je sledováno fotopastí, některé občany neodradilo.„Je pravda, že poté, co se začalo o problému hovořit, se situace zklidnila a lidé přestali nepořádek navážet," konstatoval starosta. Mrzí ho však především bezohlednost těch, kteří se zbaví nepotřebných věcí v přírodě a ještě se mylně domnívají, že nábytek či pneumatiky se dají legálně a neškodně spálit.

SVOZ I SBĚRNÝ DVŮR

Vedení města proto žádá všechny občany, aby na toto místo již odpad jakéhokoliv druhu nevozili. Starosta zdůraznil, že pro odvoz nadrozměrného odpadu, který se nevejde do popelnice, a biologického odpadu je každých 14 dní určen svoz nadměrného odpadu, který je zajišťován velkokapacitními kontejnery. Ty jsou rozmístěny po městě a občané sem zdarma mohou tento odpad přivézt. Další možností je odvézt nepotřebné věci přímo do sběrného dvora.

Podrobný rozpis svozového kalendáře pro separovaný sběr objemných odpadů a biologického odpadu rostlinného původu je k nalezení na webových stránkách města a v „odpadovém zpravodaji", který městský úřad každý rok v březnu vydává a rozšiřuje do všech poštovních schránek ve městě.

Autor: Regina Hellová, Redakce

29.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Seniorka spadla do potoka, vrtulník ji transportoval do nemocnice
3

Seniorka spadla do potoka, vrtulník ji transportoval do nemocnice

Z Pavlátovy louky zmizela o víkendu asi šedesát centimetrů vysoká dřevěná soška vodnice. Podle svědků ji měla odnést skupinka mladých lidí.

Z Pavlátovy louky zmizela socha vodnice. Vraťte ji, žádají majitelé

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Plátnem tatérů je lidská kůže

Jaroměř - Jen jednou za rok se v Královéhradeckém kraji naskytne příležitost vidět na vlastní oči malíře, jejichž plátnem je lidská kůže a štětcem tetovací strojek. Celkem 35 špičkových tetovacích studií z celé republiky, ze Slovenska a Polska se v pátek a v sobotu představilo v Národním domě v Jaroměři, kde se konal další ročník festivalu tetování Tattoo Event.

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Náchodsko /Průběžně aktualizováno/ - Kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies