VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podmínky pro práci policie se v Jaroměři zlepšily

Jaroměř /FTO/VIDEO/– Sympatická a usměvavá obsluha vstupní recepce bude nyní v nových prostorách hodných 21. století na policejním oddělení v Jaroměři přijímat „dobrovolné“ klienty policejní stanice, kteří si přijdou vyřídit to, co potřebují.

24.11.2010
SDÍLEJ:

V Jaroměři otevřeli nově zrekonstruovanou policejní služebnu.Foto: DENÍK/Jiří Špreňar

Slavnostní otevřením nové recepce, k němuž došlo v úterý odpoledne za účasti mnoha uniformovaných hostů z řad policie, několika starostů měst a obcí z Náchodska a dalších hostů, byla završena téměř roční prekonstrukce policejní služebny.

„Obvodní oddělení Policie České republiky v Jaroměři bylo zrekonstruováno v souladu s pokračujícím trendem modernizace policie. Vstupní prostory byly přebudovány tak, aby se občané cítili bezpečně a obraceli se na pracovníky policie s důvěrou. Rekonstrukce se však dočkaly i prostory, které nejsou určeny pro veřejnost, ale slouží policistům k výkonu jejich práce,“ uvedla tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Jelikož celá rekonstrukce probíhala za provozu, museli se policisté vypořádat s bojovými podmínkami. „Původně jsme předpokládali jednodušší zásahy, ale pak se ukázalo, že stav budovy je špatný více než se očekávalo, takže rekonstrukce měla nakonec mnohem větší rozsah,“ připomněl začátek přestavby vedoucí OOP Jaroměř npor. Jaroslav Červený. Přibližně dva týdny se stálá dozorčí služba „odehrávala“ dokonce ve vozidle VW, kde ve dne v noci probíhaly veškeré nezbytné úkony – od přijímání oznámení až třeba v případě potřeby i po výslechy.

Přítomní hosté se vesměs shodli na tom, že budování takových moderních recepcí a služeben v rámci policie je přínosné a důstojné prostředí zvyšuje kredit Policie ČR v očích veřejnosti. „Doufám, že ve zrekonstruovaných prostorách se bude policistům dobře pracovat a že se zde budou cítit dobře také občané, kteří přicházejí na policii žádat o pomoc, podávat oznámení, vyřizovat úřední záležitosti nebo se jen zeptat na pamětihodnosti města,“ popřál vylepšenému oddělení ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje brig. gen. Petr Přibyl, který před slavnostním otevření nové recepce musel do objektu – stejně jako ostatní hosté – vstoupit tzv. špinavým vchodem, jímž jsou na oddělení přiváděni provinilci, kteří sem rozhodně nepřicházejí dobrovolně…

Pak už mohli přítomní sezvaní hosté obdivovat nové prostory recepce i celého oddělení, které je vybaveno veškerými moderními technologiemi. Samozřejmostí je i bezbariérový přístup a sociální zařízení pro handicapované občany, rodiče s dětmi budou moci při čekání na vyřízení své záležitosti využít dětský koutek a maminky přebalovací pult.

Na financování rekonstrukce se spolupodílela Evropská unie, Královéhradecký kraj a město Jaroměř. Ze strukturálních fondů unie byly provedeny veškeré stavebně technické práce, kraj vybavil oddělení nábytkem a město Jaroměř výpočetní technikou.

Autor: Jiří Špreňar

24.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney
28

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney

I přes stavbu a několikerý zákaz vjezdu se přes přechod jezdí přes zátarasovou hromadu i po louce.
19

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Náchodsko - První kolo TIP ligy Náchodského deníku si připravilo pro své hráče nejedno překvapení, což se také odrazilo na bodových ziscích jednotlivých soutěžících.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení