VYBRAT REGION
Zavřít mapu

POZOR: Dnes je poslední termín výměny občanských průkazů!

Náchodsko - Máte ve vašem občanském průkazu napsané datum vydání starší než je 31. prosinec 2003? Narodili jste se později než 31. prosince 1935? Pokud na první dvě otázky odpovíte kladně a neuposlechli jste dosud výzvy k výměně občanských průkazů, tak dnešní den je v řádném termínu dnem posledním, kdy tak můžete učinit. Jestliže tak neučiníte, vystavujete se nebezpečí pokuty až ve výši 10 000 korun.

28.11.2008
SDÍLEJ:

Průkazy vydané do 31. 12. 2003 si musí jejich majitelé vyměnit do konce letošního roku. Foto: Repro: Deník

Dnešní den je poslední, kdy si držitelé občanských průkazů bez strojově čitelných údajů mohou zažádat o nový.

K povinné výměně je potřeba jen jedna hlavičková fotografie o rozměrech 3,5x4,5 cm, platně vyplněný formulář a stávající občanský průkaz. V tomto případě je výměna bez správního poplatku, neboť zákon o správních poplatcích stanovuje, že výměna provedená na úřední příkaz poplatkům nepodléhá.
Správní odbor městského úřadu v Broumově počátkem měsíce obeslal všechny ty, kteří si výměnu občanského průkazu mají zařídit.

Jak Deníku včera sdělila Alena Konečná, jednalo se přibližně o 450 osob spadajících pod broumovskou správu. Podle jejích slov většina těch, kterých se to týká, si už o novou občanku zažádala.

Rušno bylo na úřadech hlavně v posledních dvou týdnech, kdy pracovnice úseku občanských průkazů evidovaly týdně kolem 150 výměn.

„Lhůta pro vydání nového občanského průkazu je zákonem stanovena na 30 dní,“ odpověděla nám na otázku, za jak dlouho se nové občanky žadatelé dočkají. „Nechala jsem to na poslední chvíli, ale teď jen vyplním formulář a fotku mám s sebou, tak to stihnu v termínu,“ řekla nám ve středu odpoledne na chodbě MěÚ v Broumově mladá žena, jež zde v rychlosti vyplňovala potřebný formulář.

Nově vydané občanské průkazy se strojově čitelnými údaji budou mít podobu jako ty, které jsou vydávány od druhé poloviny roku 2000.

Autor: Jiří Špreňar

28.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení