VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce finišují, přes most se zase jezdí

Náchod - Podzimní měsíce se v mnoha městech každoročně nesou v duchu dokončování stavebních prací. To se týká i mnoha investičních akcí města Náchoda.

15.11.2016
SDÍLEJ:

Nový most v Bělovsi.Foto: archiv MěÚ Náchod

Jednou z největších stavebních akcí ve městě, jejímž investorem je Ředitelství silnic a dálnic Hradec Králové, je rekonstrukce průtahu Náchoda. Ta začala v polovině července a její letošní část bude podle informací z radnice dokončena dle plánu do konce listopadu. Nákladní vozidla tak nebudou muset v zimních měsících využívat objízdné trasy přes Červený Kostelec a Trutnov.

„V prosinci budou ještě probíhat další práce na dokončení rekonstrukce přilehlých chodníků, jejichž investorem je Město Náchod. Veškeré podrobné informace o stavbě poskytují webové stránky prutahnachoda.cz, které k dnešnímu dni přivítaly už více než patnáct tisíc návštěvníků. Kromě průběžných informací nabízí i aktuální pohledy na dopravní situaci pomocí webkamer," uvedla mluvčí radnice Nina Adlof.

Další velkou investiční akcí města je rekonstrukce parku „U Města Prahy".

Dokončení parku bylo kvůli většímu rozsahu záchranného archeologického výzkumu posunuto na květen příštího roku. Do konce letošního roku budou v parku provedeny terénní úpravy.

Budou zhotoveny základy pro herní prvky a plotové treláže a z části i obruby. „Herní prvky i lavičky máme již nachystané, ale jejich osazení plánujeme hlavně z bezpečnostních důvodů až na jaře, aby to na stavbu nelákalo děti," upřesnil starosta Jan Birke. „V tomto týdnu byl také do parku instalován umělecký prvek v podobě meče rytíře Hrona, který zhotovila umělecká dílna pana Ševčíka. Toto umělecké ztvárnění symbolu zakladatele města Náchoda se do budoucna nepochybně stane významným turistickým cílem," doplnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

V prosinci pak začnou stavbaři v části parku navazující na Masarykovo náměstí dláždit novou cestu a realizovat schody, žlaby a zděné lavičky. Práce budou následně pokračovat dle technologických možností a hlavně s ohledem na klimatické podmínky, kvalitu a záruku.

Obyvatelé místní části Běloves jistě zaznamenali, že se v uplynulém týdnu intenzivně dokončovala stavba nového mostu přes řeku Metuji. Most, který se nachází nedaleko fotbalového stadionu, má už také zábradlí a po mostní prohlídce Policie ČR od včerejšího dne schválila předběžné užívání mostu a provoz v těchto místech může být obnovený.

„To je jistě dobrá zpráva pro řidiče, přestože všechny práce s ohledem na složitost celého projektu ještě nejsou dokončené. Do konce listopadu budou probíhat závěrečné práce v okolí mostu a v korytu řeky Metuje včetně demontáže mostního provizoria a dokončení vozovky a chodníků," dodal starosta Náchoda. (na, reh)

Autor: Redakce

15.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

BIKER František Žilák vyhrál před několika dny Mistrovství České republiky v MTB enduro v kategorii Masters 30-39 let.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení