VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prázdniny se blíží, táborníci, balte kufry!

Náchodsko – Prázdniny se nezadržitelně blíží a před spoustou rodičů vyvstává otázka – kam s dětmi? Ne každý má hlídací babičky či možnost vzít si dovolenou na celé dva měsíce.

19.6.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Petr Przeczek

Vhodným řešením jsou různé tábory. Tam vám dítko pohlídají a navíc je i zabaví. Dítě se na táboře seznámí s novými kamarády, zažije spoustu nevšedního dobrodružství a třeba se něco nového naučí.

Tradiční tábor se koná v Suchém Dole

Jedním z táborů v překrásné přírodě, který se těší již desítky let oblibě větších i menších dětí, je tábor v Suchém Dole na Policku. V posledních letech zde nacházejí útočiště ve stanech s podsadou děti především z Dobrušska, Novoměstska a Policka, ale i odjinud. Tábor pořádá Pionýrská skupina Dobruška.

Letos tento tábor, který nese název Cesta kolem světa, začíná v poslední červnový den a jeho účastníci se mohou těšit na netradiční dny plné her a soutěží v přírodě. Název tábora je současně i názvem celotáborové hry. „Děti se ocitnou každý den v jiném státě, čemuž budou odpovídat i hry," prozradil Marek Týfa, hlavní vedoucí tábora.
Jak dodal, specialitou budou hry ve skalách, lanové dráhy a další podobné aktivity. „Chybět nebudou výlety do okolí, například na Ostaš, počítáme i s noční hrou," nechal se slyšet vedoucí Týfa.

„Na táboře v Suchém Dole máme ještě asi devět volných míst, zájemci jsou vítáni," uvedl Marek Kulich, vedoucí Pionýrské skupiny Dobruška. Cena 14denního pobytu v táboře v Suchém Dole je 3400 korun pro nečleny, pro členy 3100 korun.

Také Déčko nabízí letní tábory

Náchodské Středisko volného času (SVČ) Déčko má ve své nabídce nespočet táborů od příměstských, po pobytové, taneční, jazykové či zahraniční. Členové Déčka mohou dokonce uplatnit 100 korunovou slevu. Z pestré nabídky si vybere snad každý kluk i holčička.

Táborové dobrodružství si může užít i celá rodina, a to třeba na vodáckém putovním táboře „Překvapení", který se bude konat od 5. do 11. srpna a je určený pro děti od osmi let a pro rodiny s dětmi od dvou let. Cena je závislá na věku účastníka, a to od 600 do 3 tisíc korun.
„Začínající i zkušenější vodáci se naučí jezdit na kanoi či na raftu, nebude chybět ani táboření pod stanem, vaření na ohni či hry vodní a suchozemské," uvedla Monika Hovádková ze SVČ Déčko.

Dalším z mnoha táborů, který nabídne netradiční dobrodružství a vyžití je tábor Legenda – Samurajové, který se bude konat od 28. července do 9. srpna ve Studánce u Vernéřovic a je určen pro děti od osmi do šestnácti let. Cena za 13 dní je 3300 korun.
„Děti se s námi přenesou do středověkého Japonska, do období Edo a ukážeme jim, jak žili dávní japonští válečníci, jejichž hlavním posláním bylo věrně a s nasazením vlastního života chránit císaře," prozradila Monika Hovádková z náchodského SVČ Déčko s tím, že na programu bude i spousta denních a nočních her, výtvarných a hudebních aktivit, bojovek, netradičních aktivit či spaní a vaření v přírodě.

Další z táborů, které SVČ Déčko nabízí:

• Duhová lesní škola 1 – POZNEJ SÁM SEBE
13. 7. - 22. 7. v Sebuči u Chvalkovic - vzdělání zážitkem pro mládež od 14 let, začínající instruktory a vedoucí

Možnost pro začínající vedoucí a nebo jen pro toho, kdo chce poznat nové hry, zážitkové programy, ale nakouknout i pod odbornější pokličku v oblasti pedagogiky, zdravovědy a outdoorových aktivit.
Bližší informace podá Bc. Gerd Weinlich.

• Duhová lesní škola 2 – ZAUJMI, BAV A TVOŘ
13. 7. - 22. 7. v Sebuči u Chvalkovic - vzdělání zážitkem pro mládež od 16 let, zkušenější instruktory a vedoucí a pro absolventy Dulš 1

Využijte možnost získat zkušenosti a vzdělávat se nejen na odborných, ale také na praktických přednáškách. Naučíme Vás tvořit nové a zajímavé programy pro Váš oddíl či skupinu.
Bližší informace podá Bc. Gerd Weinlich.

• Již tradiční tábor Šlápota - TAJUPLNÝ OSTROV

9. 8. – 17. 8. stanový tábor Studánka u Vernéřovic pro děti od 7 do 16 let

Ztroskotání na tajuplném ostrově v sobě skrývá mnoho tajů, záhad, pokladů a dobrodružství. Program plný netradičních her, denních i nočních bojovek, lanových a střeleckých aktivit, lezení, koupání a spousta dalších dobrodružství nedaleko Adršpašských skal.
Více informací podá Bc. Gerd Weinlich.

• Výtvarný indiánský tábor - „VE ZNAMENÍ SÍRIA"
12. 8. – 19. 8. ve Vižňově u Meziměstí pro děti od 7 do 15 let

Prázdninové dobrodružství mezi kmeny severoamerických Indiánů.
Těšte se na indiánské zvyky, tradice i příběhy nejen o zvířatech, ale také na tvoření, malování, hry, nevšední zážitky v divoké přírodě a pod noční oblohou.
Více informací na: www.vytvarnytabordecko.wz.cz
nebo na tel. 774 223 296 – Bc. Tereza Išová (hlavní vedoucí)

• Letní tábor – CESTA KOLEM SVĚTA
19. 8. – 25. 8. ve Vižňově u Meziměstí pro děti od 7 do 16 let

Cesta kolem světa za 7 dní plná dobrodružství, tajemství, objevů a nečekaných překvapení.
Tábor je určen také pro děti s dyslexií pro které jsou připraveny reedukační, relaxační a sebezkušenostní cvičení, dále pak muzikoterapie, arteterapie a komunikační hrátky pod dozorem kvalifikovaných lektorů.
Více informací podá Bc. Gerd Weinlich.

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

• Z pohádky do pohádky 1 aneb Večerníčkova říše
16. 7. – 20. 7. v budově a zahradě Déčka pro děti od 4 do 8 let

Vhodné i pro děti, které jdou na svůj první tábor. Týden plný dobrodružství s postavičkami z Večerníčkovy kapsy. Spousta her, poznávání, výtvarných aktivit, písniček venku i uvnitř. Je připraven i pohádkový výlet.
Více informací podá Bc. Tereza Išová.

• Z pohádky do pohádky 2 aneb Týden s pejskem a kočičkou
23. 7. – 27. 7. V budově a zahradě Déčka pro děti od 4 do 8 let

Vhodné i pro děti, které jdou na svůj první tábor. Týden plný příhod a patálií našich pohádkových přátel. Na děti čekají zábavné hry, cvičení, tancování, pohádkové tvořená, !domácí kuchtění" a mohou se těšit na pravou stopovací výpravu.
Více informací podá Bc. Tereza Išová.

• Tábor pro Tlapíky aneb Máme rádi zvířata
20. 8. – 24. 8. v Mini ZOO Déčka

Týden nejen poznávání morčátek, králíčků, křečků, pískomilů a dalších zvířátek v našem MiniZOO, ale také spousty her v lesní tělocvičně, návštěva chovné stanice a poslední noc pod hvězdami.
Více informací podá Ing. Ludmila Pohanková.

• Tábor pro nezbedy a nezbednice
27. 8. – 31. 8. v budově a zahradě Déčka pro děti od 6 do 10 let

Poslední prázdninový týden v rytmu sportu a netradiční zábavy. Děti se mohou těšit na míčové hry, nízké lanové lávky, tanec, soutěže v lesní tělocvičně, táborák a poslední noc pod širákem (za deště v Déčku).
Více informací podá Ing. Ludmila Pohanková.

Podrobnější informace a přihlášky najdete na www.decko-nachod.cz nebo u jednotlivých vedoucích.

Autor: Věra Sýkorová, Regina Hellová

19.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení