VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt Broumov - Město stromů má své logo

Broumov – Město Broumov, které se stalo se stalo vítězem pátého ročníku celostátní soutěže „Město stromů“, počátkem září vyhlásilo výběrové řízení na logo projektu Broumov – Město stromů 2010 – 2011.

11.11.2010
SDÍLEJ:

BROUMOV MĚSTO STROMŮ. Libuše Růčková, dosavadní starostka Broumova a další účastníci pondělního slavnostního setkání na půdě Senátu PČR. Foto: Marek Lichter

„Soutěž se dělila do tří dětských kategorií podle věku a jedné kategorie dospělých. Klání se mohl zúčastnit i kolektiv. Uzávěrka soutěže byla 15. října a do tohoto data Město Broumov obdrželo přes sto padesát krásných a zajímavých návrhů,“ informovala Deník koordinátorka projektu Broumov - město stromů 2010-2011 Jana Durdincová .

Vzhledem k tomu, že převážná většina návrhů byly práce dětí a dětské vidění světa je jedinečné a neopakovatelné, rozhodlo se Město Broumov uspořádat výstavu, kde se představí všechny soutěžní i vítězné práce.

PODÍVEJTE SE VE FOTOGALERII NA PŘEDÁNÍ CENY VE VALDŠTEJNSKÉM PALÁCI V PRAZE

Porota, která se skládala ze dvanácti členů partnerů projektu, vybrala vítězné návrhy z jednotlivých kategorií a také logo vítězné.

Výstava byla slavnostně otevřena v sobotu ve výstavních prostorách Zahrady* a při této příležitosti končící starostka Libuše Růčková připomněla všechny kroky, které Broumov přivedly k letošnímu titulu Město stromů. Poté koordinátorka projektu Jana Durdincová vyhlásila vítěze, kteří byli odměněni pěknými dárky. Celou vernisáž provázel pan Jiří Šála kytarovými vstupy.

V kategorii 7-11 let porota vybrala čtyři práce. Dvě první místa obsadily obrázky Elišky Krejčové a Ladislava Andrže, druhé místo patří Lence Kučerové a třetí Aničce Tomkové.

V kategorii 12-15 let zvítězil Rudolf Opitz, druhé místo získala Věra Vernerová a třetí Dominika Čečetkova. Do kategorie 16-19 let nebyl zaslán žádný návrh. V kategorii dospělých se hodnotily tři příspěvky, oceněné logo zaslala Dáša Zbořilová, druhé místo patří Janu Fliegrovi, třetí pak Kláře Pavlové.
Jako celkový vítězný návrh byla vybrána práce Dáši Zbořilové (na snímku). „Toto logo vystihuje komornější a rodinnější pojetí projektu. Je velmi dobře čitelné i pro děti, na které se naše kampaň soustřeďuje především. Je to přece naše nastupující generace,“ zdůvodnila své rozhodnutí porota, která měla při výběru nelehký úkol.

„Výstava všech prací je umístěna ve výstavních prostorách klášterní Zahrady* a je otevřena každý den od 8 do 16 hodin až do konce listopadu 2010,“ zve k prohlídce expozice Jana Durdincová.

Autor: Jiří Špreňar

11.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Legendární kapela Buty.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Ilustrační foto

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Na Černé hoře byl nejrychleji Krunka

Nové Město nad Metují - Přesně 114 závodníků si nenechalo ujít 33. ročník Běhu Janské Lázně – Černá hora. Příjemné počasí je netrápilo, o ideální běžecké podmínky se však nejednalo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení