VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prvňáčky škola přivítala v nových třídách

Česká Skalice -Nový školní rok byl zahájen i v českoskalické základní škole. Starosta Tomáš Hubka, jeho zástupce Josef Daňsa a vedení školy přivítali 50 prvňáčků v nových třídách.

4.9.2008
SDÍLEJ:

Slavnostní zahájení školního roku.Foto: Archiv ZŠ Česká Skalice

Byly vybudovány v křídle budovy z bývalého bytu školníka, vybaveny novou tabulí, nástěnkami a barevným školním nábytkem, který se líbil nejen žákům, ale i jejich rodičům. Na lavicích měli noví žáčci připraveny učebnice, pracovní sešity, školní potřeby a drobné dárečky. Ředitelka školy Zdeňka Řezníčková při uvítání vyslovila, stejně jako v pohádce, tři přání: aby se prvňáčkům ve škole líbilo a těšili se do ní, aby se dobře učili a aby se ke spolužákům a učitelkám chovali slušně a ohleduplně. I zástupci města prvňáčky oslovili a popřáli jim hodně úspěchů ve školní práci.

V tomto křídle objektu je vybudována i nová učebna pro práci dyslektických asistentek v hodinách náprav učení. „Také učitelky z 1. stupně ZŠ se dočkaly moderní sborovny s novým počítačem a tiskárnou. K uvedení do provozu je připravena i nová počítačová učebna,“ uvedla ředitelka.

Na 1. stupni probíhá rekonstrukce šaten a dokončuje se rekonstrukce školní budovy v ulici Lidická. To vše je součástí koncepčního rozvoje zpracovaného zřizovatelem, kterým je město. „Doufáme, že se žákům i učitelům podaří v novém prostředí zvládnout náročné úkoly výchovně vzdělávacího procesu,“ veří ředitelka.

4.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Seniorka spadla do potoka, vrtulník ji transportoval do nemocnice
3

Seniorka spadla do potoka, vrtulník ji transportoval do nemocnice

Z Pavlátovy louky zmizela o víkendu asi šedesát centimetrů vysoká dřevěná soška vodnice. Podle svědků ji měla odnést skupinka mladých lidí.

Z Pavlátovy louky zmizela socha vodnice. Vraťte ji, žádají majitelé

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Plátnem tatérů je lidská kůže

Jaroměř - Jen jednou za rok se v Královéhradeckém kraji naskytne příležitost vidět na vlastní oči malíře, jejichž plátnem je lidská kůže a štětcem tetovací strojek. Celkem 35 špičkových tetovacích studií z celé republiky, ze Slovenska a Polska se v pátek a v sobotu představilo v Národním domě v Jaroměři, kde se konal další ročník festivalu tetování Tattoo Event.

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Náchodsko /Průběžně aktualizováno/ - Kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies