VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Psi různých ras předvedli své dovednosti

Velké Poříčí /FOTOGALERIE/ - Členové Základní kynologické organizace z Hronova uspořádali na svém cvičišti ve Velkém Poříčí 3. ročník obranářského závodu o putovní pohár s mezinárodní účastí.

9.7.2009
SDÍLEJ:

Ve Velkém Poříčí se uskutečnil 3. ročník obranářského závodu o putovní pohár s mezinárodní účastí.Foto: Jiří Mach

Již brzy v pondělním svátečním ránu se začali sjíždět kynologové z osmnácti organizací se svými psími miláčky všemožných ras a velikostí, aby předvedli své dovednosti a sehranost. Při ranním slavnostním nástupu všechny soutěžící přivítal starosta Velkého Poříčí Josef Král a popřál jim úspěšné absolvování všech disciplín, propozice a harmonogram přiblížil vedoucí závodů Pavel Jurišta a potom již nezbývalo než předvést sehranost psovoda se svým psem.
Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, od nejlehčí ZZO, přes ZM, ZZV1 až po tu nejpřísněji hodnocenou ZVV3. Závodilo se v disciplínách: poslušnost a ovládání psa, aport, zdolávání překážek a nejatraktivnější, ale zároveň nejtěžší disciplíně – obrana. Všechny výkony všech šedesáti soutěžících bedlivým okem sledovali a hodnotili rozhodčí s národní akreditací Iva Hloušková a Petr Vyčítal. Po celý den bylo k dispozici bohaté občerstvení o které se postarala místní organizace.

Největší napětí vládlo okolo šestnácté hodiny, kdy přišlo na řadu vyhlašování vítězů, které si vzal na starost vedoucí závodů Pavel Jurišta.

V kategorii ZZO se nejlépe umístil Josef Ludvík z Turnova, druhé místo obsadila místní Aneta Prachatická a za ní Jana Dostálová z Náchoda. V kategorii ZM si nejlépe vedla Petra Anderlová z Kostelce nad Orlicí následovaná Karlem Vadlejchem z Ústí nad Orlicí a Jaroslavou Zajícovou z Hronova. V kategorii ZVV1 obsadil Radovan Málek z Hořic první a třetí místo, jelikož absolvoval závod se dvěma psy a druhé místo získala Jana Vlachová z Hronova. Nejvyšší kategorii ZVV3 vyhrál Josef Ludvík z Turnova před Pavlem Hrobařem z Letohradu a Zbyslavem Příhodou z Hronova.

Celkovým vítězem a držitelem putovního poháru se stal Radovan Málek z Hořic se svým psem Jasanem – kterému se podařilo obhájit loňské vítězství a pohár tak zůstává ve stejných rukách. Vítězové všech kategorií obdrželi poháry a hodnotné ceny věnované sponzory. Nevšední podívaná to byla též pro diváky, kteří obdivovali jak se dají vycvičit ne jen plemena psů která se běžně používají pro služební účely.

„Celé závody hodnotím jako velmi povedené, soutěžící přistupovali ke všem disciplínám zodpovědně a vše se odehrálo v duch fair-play“ – řekla rozhodčí Iva Hloušková.

„S průběhem celého dne jsem spokojený, nevyskytly se žádné problémy a hlavně nám bylo příznivě nakloněno i počasí. Spokojenost byla i na straně soutěžících, kteří při loučení děkovali za příjemně strávený den. Největší poděkování si ale zaslouží všichni členové organizace, kteří zajišťovali pružný chod závodu a postarali se o žaludky všech, kteří na závody zavítali. Poděkovat si též zaslouží nestranní porotci a figuranti Marek a Tomáš Urbanovi, kteří trpělivě asistovali při obranářských disciplínách,“ řekl Deníku vedoucí závodů Pavel Jurišta.

(Jiří Mach)

9.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení