VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ráda obětuje dětem kus srdce

Náchod - Vždycky ji hřálo u srdce, když mohla něco udělat pro to, aby děti byly nadšené, smály se a měly radost. Z takové práce měla Petra Hvězdová z Náchoda dobrý pocit, třeba když dělala dobrovolnou vedoucí ve středisku volného času.

27.9.2012
SDÍLEJ:

Vydání kalendáře, jehož výtěžek z prodeje půjde na hračky do nemocnice, Petru Hvězdovou těší.Foto: DENÍK/ Pavel Bednář

Když se jí narodilo miminko a šla na mateřskou, lámala si hlavu, co hezkého by udělala pro malé pacienty dětského oddělení Oblastní nemocnice v Náchodě. Scházela se totiž s ostatními maminkami, které jí vyprávěly, jak je příjemné, když si tam hospitalizované děti mohou hrát s hračkami a odvede to jejich pozornost od stesku a nemoci. A pak jednoho dne na to přišla.

„Přemýšlela jsem nad tím delší dobu. Když jsem si jednou večer doma do kalendáře psala poznámky, tam mi tak najednou proběhlo hlavou, že kalendář by nebyl vůbec špatný. Řekla jsem si, že toho se zkusím chytit. Poptala jsem se několika lidí a nápad přijímali pozitivně, tak mě to utvrdilo, že by to nemuselo být špatné," vysvětluje Petra Hvězdová. Dnes je díky ní na světě veselý barevný kalendář pro příští rok s dětskými obrázky.

„Oslovila jsem děti v rozmezí čtyř až devíti let známých ve svém okolí. Nakreslily obrázky na téma nemocnice. Každé, co si pod tím představilo. Některé namalovalo sanitku, jiné člověka se zlomenou nohou. Na každém listu je obrázek a dva kalendářní měsíce. Přidali jsme k tomu ještě pár zajímavostí z nemocnice od jejího vzniku až doposud. Jsou to takové pozitivní události, třeba kdy se získalo stavební povolení na nemocnici, kdy se budovy vysvětily, je to takový průřez lety její existence," říká Petra Hvězdová.

Pro radost a úsměv malých pacientů

Kalendář se začal prodávat před nedávnem. Stojí 80 korun a částka za každý jeden prodaný kalendář půjde v plné výši na nákup nových hraček pro dětské oddělení. Aby hospitalizovaným dětem nebylo smutno a cítily se lépe. Kalendářů se vytisklo 300 kusů a náklady s vydáním a vytištěním uhradili sponzoři, které Petra Hvězdová oslovila. Pomohl také grafik, který celý kalendář sestavil bez nároku na honorář.

„Kolik kalendářů se podaří prodat, uvidíme. Snad vždy se z toho bude dát něco pořídit. Buď bude hraček pět, nebo dvacet, uvidíme," krčí rameny Petra Hvězdová. Přesto je napnutá, jak všechno do konce roku dopadne a doufá, že hraček bude co nejvíc.

Kalendáře už jsou k dostání v informačních centrech po celém okrese Náchod. Vydání kalendáře zaštítilo náchodské Středisko volného času Déčko. Prodej kalendáře povolil Krajským úřadem Královéhradeckého kraje a to formou veřejné sbírky.

Petra Hvězdová musela všechno kolem vydání obstarat a připravit. Ani se to nezdá, ale pokud chtěla, aby peníze z prodeje kalendářů šly na dobrou věc, musela se pustit do bitvy s byrokracií a vyřídit všechna potřebná povolení. Nabalovalo se toho více a více, avšak nevzdala se.

„Tohle je v podstatě drobnůstka. Obdivuji lidi, kteří dělají něco dobrého pro ostatní, třeba velké projekty pro postižené. Je pravda, že se v tom už pohybují a vyznají se, ale zdá se mi, že vše administrativně stojí proti vám, než se někde něco vyřídí. Připadá mi to krkolomné. Nastudujete si zákon, který něco řekne, a pak zjistíte, že má tři výjimky, že se na to váže pět vyhlášek a co platí v jednom, tak neplatí ve druhém. Než se dostanete k tomu, jaký papír máte vyplnit, tak uběhne třeba čtrnáct dní," líčí své zkušenosti Petra Hvězdová.

Přestože má malého chlapce a musí se o něj ještě stále starat, přípravě celého projektu se věnovala, jak to jen šlo. Ač jí to dalo zabrat, raduje se z hezkého pocitu. „Je to krásný pocit, a kdyby mě to nebavilo, tak bych to nedělala. Jsem moc šťastná, že jsem se do toho dala a žene mě víra, že když to dotáhnu, tak to bude pěkné pro děti. Velké díky patří všem, kteří mi pomáhali. Od sponzorů přes SVČ Déčko až po rodinu a blízké," dodává Petra Hvězdová.

Mediálním partnerem kalendáře je Náchodský deník.

Autor: Pavel Bednář

27.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JOHANA z Police nad Metují se narodila 11. srpna 2017 v 3.07 hodin. Děvčátko vážilo 3245 gramů a měřilo 48 centimetrů. Maminka  uvedla, že se jedná o druhé dítě v rodině.
7

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Ilustrační foto.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení