VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŘÁDKY DŮVĚRY: Musím si pomoci sama

Východní Čechy - Každý pátek zveřejňujeme v tištěném Deníku příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Nyní přinášíme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.

13.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: shutterstock.com

Stránka Řádků důvěry vyvolává ohromný zájem. Každý týden od vás dostáváme desítky dopisů. Některé přinášejí nové příběhy, jiné odpovídají na již zveřejněné osudy. Dopisy zveřejňujeme postupně, jak do redakce docházejí.

Zřejmě trpím za mé hříchy z minulosti

Rozhodla jsem se vám napsat a svěřit se se svým příběhem. Neustále trpím pocitem, že brzo zemřu.

Straší mě tato myšlenka naprosto všude a téměř pořád. Vím, potřebovala bych určitě odbornou pomoc, ale já vím, že je to jen moje hlava, kterou si řídím svým mozkem… Proto bych si chtěla pomoci sama. Mám neustálý stihomam. Mám snad všechny nemoci, které si člověk dovede představit. Hodně si čtu na internetu nejrůznější názory lidí, jaké měli obtíže a jak nakonec zjistili, že mají to či ono.

Je to nekonečný boj se sebou. Vím, že jsem v podstatě hypochondr. Snažím se všemožně svou mysl zaměstnat něčím jiným. Dokonce jsem změnila i zaměstnání, abych pracovala hodně fyzicky a neměla čas nad sebou tolik přemýšlet.

Je to neustálý stres a asi trest za mé hříchy v minulosti. Opustila jsem muže, odešla od dítěte, zanevřela na rodiče… A teď se mi to všechno vrací.

Nedokážu si představit, že půjdu k nějakému psychiatrovi, který se bude vrtat v mé duši. Navíc bydlím na vesnici a je mi jasné, jak by se na mě pak lidé dívali. Musím si pomoci sama.

Svoji adresu redakci neposílám, nečekám na žádné odpovědi, vím, že si vše musím řešit sama. Čtenářka Řádků důvěry

Muž laskavý, dobrý, bez lží. To je ideál

Dobrý den v redakci, dovoluji si vám napsat. Byla bych rád, kdyby se můj příběh objevil v Řádcích důvěry.

Už dlouho jsem rozvedená, mám dvě dospělé děti. Ráda bych se seznámila s mužem laskavým a dobrým. Bez lží. Zkoušela jsem si dát inzerát, dostala jsem odpovědi, ale každému muži šlo jen o sex.

Teď se bojím, proto jsem dlouho váhala, jestli vůbec napsat. Ala samota je mizerná. Je mi 56 let, vážím 76 kilogramů a mám 165 cm výšky. Jak už jsem se zmiňovala, jsem rozvedená.

Mám všestranné zájmy. Byla bych moc ráda, kdyby se mi ozval nějaký muž, co to myslí vážně a nejde mu jen o sex. Za všechny odpovědi předem moc děkuji. Paní Bára

Kdo znovu vnese radost do života? Neváhejte, pište

Vážená redakce, píšu vám, abych našla pro sebe hodného muže.

Je mi 35 let, jsem vysoká 165 centimetrů a vážím 60 kilogramů. Prožila jsem špatné manželství. Jsem zdravotní sestra. Mám ráda přírodu a krásné památky. Chybí mi se o někoho starat, chtěla bych, aby mě měl někdo rád a byl hodný.

Hledám vážnou známost a upřímnou lásku. Budu ráda, když se mi ozvou muži od 35 do 40 let. Uvítám auto i barák, tak neváhejte a pište i z vesnice, ale také z Hradce Králové. Opravdu stojí za to žít, nejenom přežívat. Petra z Jaroměře

Přeji všem, kteří někoho hledají, ať se jim to podaří

Vážená redakce, prosím o zveřejnění mého článku v rubrice Řádky důvěry. Chtěl bych se vaším prostřednictvím seznámit se ženou, která také hledá hezký, upřímný, citový vztah.

V dnešní době není nijak velký problém se s někým seznámit, ale vždy bude těžké najít vhodný protějšek, takový, aby z toho vznikla opravdová láska, nebo alespoň přátelství. Jsem rozvedený, štíhlý nekuřák, 44 let.

Hledám ženu do 48 let, která má romantickou povahu, má ráda hudbu a přírodu, a věří stejně jako já, že to nejkrásnější, co se dá zažít, je láska.

Zároveň chci popřát všem, kteří s pomocí vaší rubriky někoho hledají, aby se jim to podařilo. Čtenář z Hradce Králové

Snad už nebude Vánoce trávit sama

Vážená redakce, chtěl bych touto cestou sehnat přítele, kamaráda a třeba později životního partnera pro svoji dceru Pavlu.

Je jí 36 let, pobírá invalidní důchod z důvodu menší mentální poruchy, která není znatelná. Při tom chodí do zaměstnání, pracuje ve zdravotnictví v kuchyni.

Finančně je zajištěná, s vlastním bydlením. Má ráda zvířata, jízdu na kole, procházky po horách, ale postrádá někoho, pro koho by mohla žít, komu by mohla uvařit.

Sama nemá možnost při svém způsobu života se seznámit s nějakým partnerem. Proto jsem se rozhodl jí pomoci a napsal jsem tento dopis. Doufám, že někde žije kluk přiměřeného věku, který je také sám a rád by se chtěl seznámit. Blíží se Vánoce a bylo by dobré, kdyby je už netrávila sama.

Budu doufat, že tento dopis nenechá někoho lhostejným a ozve se. S pozdravem táta z Hradecka

Jsem obyčejný kluk z vesnice

Prosím o uveřejnění dopisu v rubrice Řádky důvěry.

Jsem obyčejný kluk z vesnice, rozvedený s jedním závazkem. Je mně 43 let, měřím 180 centimetrů.

Bydlím v rodinném domku, jsem domácí kutil, rád cestuji po našich památkách, ale sám. Proto hledám touto cestou ženu (do 40 let), třeba i s malým dítětem, která by chtěla změnit život.

Hledám ženu, co nechce být už sama, ale třeba by dala přednost nové rodině.

Uvítám každý dopis a v případě domluvy si při setkání určitě povíme víc. Jsem z východních Čech. Čtenář Martin

Chcete napsat do Řádků důvěry?
Do Řádků důvěry můžete napsat vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě touto cestou získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na adresu Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, případně na e–mail jan.korbel@denik.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. Při odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy adresátům doručíme.

13.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

TIP LIGA: V čele průběžného pořadí je trojlístek tipérů

Ilustrační foto

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Mladí a nadaní mohou žádat o stipendium v Talentovém fondu Broumovska

Broumov - Talentový fond Broumovska obecně prospěšné společnosti Pro rozvoj Broumovska připravil pro mladé nadané uchazeče s vazbou na region v území CHKO Broumovsko otevřené grantové kolo na podporu získání zahraniční zkušenosti ve formě studia v zahraničí, odborné stáže nebo jiné zkušenosti z oboru umění či vědy ve školním roce 2017/2018. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2017.

Gymnastky vstoupily do nové sezóny všestrannosti sebevědomě

Náchodsko - Úvodními disciplínami byly plavání a sportovní gymnastika, o tomto víkendu čeká v Jaroměři měření sil v atletice.

„V Broumově zahraji na unikátní italské a francouzské housle“

Broumov - Houslový virtuos Jaroslav Svěcený vystoupí v pondělí 1. května v 18 hodin v sále Dřevník broumovského kláštera na benefičním Koncertu pro deset strun, spolu s kytaristou Miloslavem Klausem.

Policisté na kolách kontrolovali, zda nejsou cyklisté pod vlivem alkoholu

Jaroměřsko - Na tradiční organizovaný jarní pochod a cyklovýlet zvaný „Okolo Jaroměře" vyrazili na bicyklech v sobotu 23. dubna policisté Obvodního oddělení Jaroměř.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies