VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šikovné ruce mohou pomoci červenokosteleckému hospici

Červený Kostelec -Oblastní charita, středisko Hospic Anežky České vyhlásila letos již třetí ročník oblíbené soutěže nazvané Šikovné ruce pro hospic. V rámci této akce mohou zájemci všech věkových kategorií vytvořit doma libovolný výrobek a věnovat jej zmíněnému nestátnímu zdravotnickému zařízení, v němž pobývají těžce nemocní pacienti. Výtvor se poté stane součástí prodejní výstavy, z níž výtěžek tentokrát poputuje na rozvoj domácí hospicové péče, která je nyní v červenokosteleckém hospici vedle zajištění jeho provozu prioritou.

19.8.2008
SDÍLEJ:

Šikovné ruce tvoří výrobky, které pomohou domácí hospicové péči.Foto: Zuzana Kubečková

Klání, jež potrvá až do 27. září, probíhá opět ve třech věkových kategoriích, které tvoří děti do 9 let, mládež od 10 do 18 let a dospělí. Na autory nejlepších výrobků čekají samozřejmě hodnotné ceny. Do třetího ročníku soutěže se do konce července zapojilo zatím 25 dárců se 113 výrobky.

„Do konce měsíce července se do soutěže zapojilo zatím třiadvacet dospělých a dvě děti z nejmladší kategorie. Tito účastníci darovali hospici již celkem 113 výrobků. Jedná se například o pleteniny, háčkované obaly na květináče, háčkované dečky a podobně. Zatím nejzajímavější dárek nám poslala Eva Jarošová z Nového Boru, a to olejomalbu květinového zátiší,“ prozradila pracovnice červenokosteleckého hospice Eva Wagenknechtová. Podle jejích dalších slov je v současné době o soutěž o něco menší zájem, než tomu bylo v předchozích dvou letech. Hospic ale prý chystá ještě další propagaci, aby se informace o možnosti účasti dostala k co nejširší veřejnosti.

Každý, kdo by chtěl zdravotnickému zařízení pomoci, může své výrobky buď posílat a nebo osobně odevzdávat až do 27. září do prodejny levného textilu sídlící přímo v hospici. Výtvor musí být označen jménem a příjmením autora, jeho celou adresou a případně i telefonním spojením. Chybět nesmí ani kategorie, do níž výrobek spadá a samozřejmě také cena, za kterou se věc bude poté na výstavě prodávat.

„Vernisáž prodejní výstavy se opět uskuteční u příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče, a to v pátek 10. října v místním kině Luník. Zde dojde samozřejmě mimo jiné i k ocenění autorů dvou nejlepších výtvorů z každé kategorie.

Díky štědrým sponzorům pro ně máme připraveny například digitální hry Sudoku, bezdrátový teploměr, radiobudík a podobně,“ sdělila Eva Wagenknechtová. Podle ní bude výstava v kině pokračovat až do neděle. Poté se přesune z části do hospice a z části do centra volného času Háčko.

Soutěž Šikovné ruce pro hospic byla poprvé vyhlášena v roce 2006. Při prvním ročníku se na výstavě sešlo 830 výrobků od 170 dárců a výtěžek z prodeje činil 25 tisíc korun. V minulém roce pak obdržel hospic 1783 výtvorů, které zhotovilo 230 lidí. Prodejem věcí hospic získal 45 tisíc korun.

ZUZANA KUBEČKOVÁ

19.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Police nad Metují - Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM prof. Jan Pirk přiveze ve čtvrtek do Police nad Metují přednášku s názvem „Experimenty lékařů na sobě“.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Červenokostelecko – Oznámení o pohřešování osmiletého děvčete přijali v úterý ve čtyři hodiny odpoledne policisté na tísňovou linku. „Volali prarodiče, že holčička se jim ztratila při procházce v lese u Trubějova nedaleko Červeného Kostelce,“ uvedla k případu tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení