VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní situace na Náchodsku je katastrofou

Náchodsko - Kdo nikdy neprojížděl Náchodem či Českou Skalicí mohl by titulek článku označit jako přehnaně nadnesený. Kdo však zažil takříkajíc na vlastní kůži současnou dopravní situaci v těchto dvou městech, zřejmě ho bude považovat za adekvátní.

17.3.2008
SDÍLEJ:

Dopravní situace v České Skalici.Foto: DENÍK/Hynek Šnajdar

O stavbě silničního obchvatu okresního města se hovoří již řadu roků. Dosud však jeho stavba nebyla zahájena. Hlasy optimistů, že bude dokončen v roce 2010 tak vzaly brzy za své. Dosud totiž nebyl ještě vypracovám projekt a problémy s největší pravděpodobností nastanou při výkupu pozemků v okolí města. Do obchvatu jsou totiž „vtaženy“ ještě obce Vysokov, Kramolna a Radechová. Stejně jako mají stavby podobného typu své oddané příznivce, tak se kolem stavby šikují řady četných odpůrců. Něco se však dělat musí. Je už otřepaným evergreenem, že páteřní Pražskou ulicí, která protíná Náchod a proudí po ní doprava od Hradce Králové do Polska a zpět, projede denně více než dvacet tisíc automobilů včetně kamionů. Tato „magistrála“ je také zdrojem největšího hluku, otřesů a koncentrace výfukových plynů v celém městě. Město se starostou Oldřichem Čtvrtečkou je příznivcem stavby obchvatu, která by podle názoru vedení radnice by významným způsobem odlehčila nynější nadměrné dopravě. Odpůrci naopak zastávají jinou variantu, a to je odklon dopravy po uvažované dálnici, která má vést od Hradce Králové a Jaroměře ve směru na Královec na polské hranici. Obecně lze říci, že občanům města už je skoro jedno, která z variant bude vhodnější. „Denně chodím do práce přes Pražskou ulici. Musím říct, že je to skutečně nevšední zážitek. Přejít přes tuto komunikaci někdy bývá oříšek. Je mí už jedno, zda bude stát obchvat či dálnice. Jediné, co mě zajímá, aby už konečně tato katastrofální doprava přestala zatěžovat nás obyvatele města,“ řekl nám Petr Švorčík, občan Náchoda.


Zatímco v Náchodě se ještě obchvat stavět nezačal, v České Skalici je už několik let téměř hotov. Bohužel, majetkové vyrovnání mezi vlastníkem sběrných surovin, které stojí v trase obchvatu a brání jeho dokončení, a investorem – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ještě neproběhlo a zdá se, že nebude úspěšné ani v brzké budoucnosti. Právní zástupce majitelů sběrny totiž před nedávnem vypracoval nový znalecký posudek na nemovitosti sběrny včetně finanční náhrady, která je asi 60 milionů korun. Tak velkou částku však nechce ŘSD akceptovat. Je tedy zřejmé, že se tato nekonečná kauza, na níž doplácejí občané města, a to hlavně ti, kteří žijí v dopravně přetížené ulici T. G. M., jen tak brzy neskončí a potáhne se dál.


Ne příliš radostná je nyní dopravní situace v Hronově. Dopravu si zvláště „vychutnávají“ obyvatelé, kteří bydlí nebo procházejí úzkou ulici do náměstí. Podle našich informací, je však stavba silničního obchvatu tohoto města na spadnutí.

17.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení