VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skalice hostí partnerská města

Česká Skalice - Kdo se chce dozvědět zajímavosti z partnerských polských měst Barda, Polanice Zdroj a slovenského Liptovského Hrádku, bude mít zítra jedinečnou příležitost od rána se totiž ve městě koná Den partnerských měst s bohatým kulturním a společenským programem.

12.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: František Hloušek

Po celý den se bude město Boženy Němcové žít rozmanitými kulturními aktivitami.

„Jako hosté na tento den byli pozvání zástupci samospráv, základních a mateřských škol, sportovci, pracovníci kultury, knihoven, ekologové, mateřská centra, zástupci neziskových organizací a další,“ zve veřejnost na tuto akci Pavla Špačková, koordinátorka projektu.

Den partnerských měst bude oficiálně zahájena v 9 hodin na radnici. Po celý den se budou v Regionálním informačním centru na Husově náměstí představovat partnerská města formou panelové výstavy. Další možností je zhlédnutí expozice amatérských výtvarníků s názvem Pospolu v galerii Fortna ve Středisku volného času Bájo.

Po desáté hodině dopolední vystoupí před Barunčinou školou folklórní soubor Barunka. Představí se také účastníci celovíkendového mezinárodního dětského Festivalu báchorek a pověstí. Vystoupení Čtvero ročních období aneb Co se děti naučily v mezinárodních dílnách bude zároveň pozvánkou na odpolední pátý v Muzeu Boženy Němcové, který potrvá do 18 hodin.

Před Barunčinou školou se nebude jenom zpívat a tančit, ale lze zde rovněž ochutnat místní produkty a vidět některá tradiční řemesla. Od 11 do a 13 hodin se uskuteční Den otevřených dveří v základní škole v Komenského ulici. Celodenní mezinárodní akce bude zakončena galavečerem v sokolovně.
Sobotní slavnost je součástí přeshraničního mikroprojektu Setkávání národů a kultur - rozvoj cestovního ruchu mezi Českou Skalicí a Polanicí. Projekt podporuje příhraniční spolupráci v oblasti kultury, vzdělávání a cestovního ruchu. Na jeho aktivity byly získány finanční prostředky z Evropského fondu regionálního rozvoje prostřednictvím Euroreginu Glacensis. „Projekt se zaměřuje na zlepšení kvality života v dotčených regionech a na vytvoření spolupracujících institucí na obou stranách hranice. Rovněž usiluje o zviditelnění zajímavých sídel, které mají svým obyvatelům i turistům co nabídnout,“ vysvětlila koordinátorka Špačková.

(hyš)

12.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Ilustrační foto.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Hronov má opět postupové choutky

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení