VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci vystavili vysvědčení radním

Česká Skalice – Náchodský deník nechal žáky nejvyšších ročníků zdejší základní školy oznámkovat své radní. A jak to dopadlo? Upřímně – žádná sláva. Jedna ze známkujících tříd totiž nechala své radní propadnout…

28.1.2010
SDÍLEJ:

KOLEKTIV TŘÍDY 8.A. Tito žáci nechali své radní propadnout. Nelíbí se jim např. to, že místo nových tabulí do tříd koupilo město nové lavičky.Foto: Patricie Bajerová

Bílý papír posetý známkami si odnáší domů ze školského zařízení dvakrát do roka nejedno dítko. Poprvé na konci ledna, podruhé na konci června. První z případů je více než aktuální… Někde převládá radost, jinde zklamání.

Náchodský deník nechal žáky nejvyšších ročníků zdejší základní školy oznámkovat své radní. A jak to dopadlo? Upřímně – žádná sláva. Jedna ze známkujících tříd totiž nechala své radní propadnout…

Kolektiv třídy 8.A udělil radním pouze jednu jedničku, a to za „Dopravní spojení“. Dvojkou ohodnotil „Sportovní využití“ a „Životní prostředí“, z předmětu „Pomoc škole“ dostala radnice od této třídy čtyřku. „Kulturní vyžití“ ve svém městě zhodnotili jako nedostatečné – udělili pětku. Radní dostali od 8.A také „Třídní důtku“ za neplnění povinností. Ani „Mimořádnou pochvalu tato třída neudělila: „Není totiž kulturní vyžití a chybí pomoc škole,“ uvádějí žáci. Do „Poznámky“ vepsali: „Místo nových tabulí do tříd koupí nové lavičky pro Českou Skalici“. Tito žáci nechali své radní propadnout!

Méně přísnější byl kolektiv třídy 9.B. Ten radním udělil „Mimořádnou pochvalu“ za obchvat města, za Penny Market a za Informační centrum. Tito žáci neudělili žádnou jedničku. Dvojkou hodnotí „Životní prostředí“ a „Pomoc škole“ – mají radost ze zateplení budov, nových oken, šaten, počítačové učebny s internetem… Naopak, to, co jim dělá vrásky na čele, je nebezpečí pro občany při cestě u Spyty k cukrárně u Pacholíků. „Kulturní vyžití“ se jim také nezná ideální – ohodnotili jej známkou 4. Stejnou známku dostalo i „Dopravní spojení“. O něco lépe je na tom podle nich „Sportovní využití“, které dostalo trojku. Přestože dle této třídy radní prospěli s celkovým hodnocením 3, „třídní důtce“ za špatnou údržbu komunikací v zimním období, především chodníků, a také za špatné osvětlení u křižovatky na obchvatu ve Spytě, se radnice nevyhnula.

Poslední třídou, která oznámkovala radní České Skalice, byla třída 9.A. Ani u tohoto třídního kolektivu zástupci města nepropadli. Celkově prospěli s trojkou, tedy „dobře“. Nejlepší známku, jedničku, udělila tato třída za „Pomoc škole“ – především za vybavení učeben s internetem, za zateplení oken, za šatny, a také za dozor při přechodu žáků ze školy. „Kulturní vyžití“ není v České Skalici žádnou slávou ani podle této třídy, která se nezdráhala oznámkovat jej čtyřkou. „Dopravní spojení“ i „Sportovní využití“ je podle deváťáků dobré – obojí dostalo trojku. O něco lépe dopadlo „Životní prostředí“ – skončilo s dvojkou. Třídní důtka udělena byla, a to ve stejném znění jako u předešlé třídy 8.B. Mimořádnou pochvalu tito žáci radním udělují za ukončení školní docházky a s tím související slavnostní předávání vysvědčení v muzeu Boženy Němcové.

Vedení města se bude moci k uděleným vysvědčením v příštím týdnu vyjádřit.

Autor: Věra Sýkorová

28.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení