VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vysloví sociální demokraté nedůvěru starostovi?

Náchod /VIDEO/ - Pokud bude prokázán rozpor ve trvzení starosty Oldřicha Čtvrtečky v souvislosti s otevíráním obálek při výběru zájemce o koupi Pivovaru Náchod, nevylučuje Klub zastupitelů ČSSD při zastupitelstvu města, že na příštím zasedání tohoto orgánu vyvolá hlasování o vyslovení nedůvěry starostovi města. Stojí to v tiskovém prohlášení, které klub zatupitelů ČSSD vypracoval v neděli 1. února.

3.2.2009
SDÍLEJ:

Oldřich Čtvrtečka.Foto: DENÍK/Milan Moravec

Klub sociálně demokratických zastupitelů ve svém prohlášení uvádí, že je na základě dostupných neoficiálních informací velmi znepokojen situací, která nastala po hodnocení nabídek – dle zákona o veřejných zakázkách u výběrového řízení na prodej 100 procentního balíku akcií Pivovaru Náchod a.s. „Podle našich informací došlo údajně k vyřazení nabídky s nejvyšší cenou – 185 000 000 Kč a k akceptaci nabídky za 150 000 000 Kč. Nemáme dostupné informace, zda důvod k vyřazení vyšší nabídky má natolik závažné právní relevance, aby byla upřednostněna nižší nabídka. Vycházíme zároveň z dopisu zastupitelům města, který byl elektronickou formou odeslán z vedení společnosti Holba a.s. Domníváme se, že tato veřejná soutěž byla multikriteriální, avšak s hlavním důrazem na nejvyšší cenu, která bude nabídnuta za 100 procentní balík akcií náchodského pivovaru,“ píše se v prohlášení.

Šestici zastupitelů za ČSSD dále znepokojují poněkud chaotická, zmatečná a zavádějící prohlášení starosty města Oldřicha Čtvrtečky, který komentoval výše uvedené otevírání obálek. „Podle našich informací, se slova starosty výrazně lišila, a to v situaci, kdy informoval komisi pro otevírání obálek o svých záměrech a následně, když poskytoval tiskový výstup médiím. Tento rozpor, pokud bude prokázán, nás natolik znepokojuje, že klub zastupitelů ČSSD nevylučuje, že na příštím zasedání zastupitelstva vyvolá hlasování o vyslovení nedůvěry starostovi města,“ uvádějí zastupitelé.

Deník má k dispozici videozáznam (přiložené video), na němž se starosta Čtvrtečka 22. ledna vyjadřuje k otevírání obálek s nabídkami zájemců o Pivovar Náchod. „Otevírání obálek proběhlo přesně tak, jak bylo zadáno. Obálky byly otevřeny, zkontrolovány, zda jsou tam všechny náležitosti. Z toho vyplynulo, že z těch třech obálek byla jedna hned vyřazena. Druhá měla sice všechny náležitosti, ale nebyly v takovém uspokojivém stavu, aby mohly být považovány podle zadaných podmínek za prokázané. Dvě obálky byly tedy vyřazeny a jedna zůstala. Komise se usnesla, že nebude poskytovat žádné konečné zprávy, protože není komisí, která by měla jednat s veřejností. Je to komise, která by měla radě doporučit, aby jedna obálka, která splňuje podmínky, byla předložena právníkovi k posouzení s tím, že až to bude provedeno, bude nabídka předložena radě a ta rozhodne o způsobu zveřejnění těchto záležitostí,“ prohlásil starosta Čtvrtečka.

Podle našeho zjištění však existuje rozpor mezi verdiktem Jana Tomka, který řídil zasedání výběrové komise a tvrzením starosty. Tomek totiž po otevření obálek konstatoval, že jedna nabídka neobsahuje všechny náležitosti a dvě nabídky vyhovují. Zatímco starosta uvedl, že dvě nabídky nevyhovují.

Podle starosty ale neexistují rozpory mezi jeho výroky a verdiktem komise. „To, že něco jiného řekl pan Tomek a něco jiného já, prostě není pravda,“ tvrdí náchodský starosta Oldřich Čtvrtečka.

Autor: Hynek Šnajdar

3.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení