VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové v řešení narůstající sociální problematiky táhnou za jeden provaz

Náchod - Zachovat počty policejních sil, zamyslet se nad možností zavedení domovského práva, místními vyhláškami regulovat noční klid a řešit soukromé iniciativy na poli realitního trhu v souvislosti s nepřizpůsobivými občany - to je stručný souhrn výsledku pondělního 17. října setkání představitelů samospráv náchodského okresu a členů obou komor Parlamentu ČR zvolených za Královéhradecký kraj.

19.10.2011
SDÍLEJ:

Setkání představitelů samospráv náchodského okresu a členů obou komor Parlamentu ČR zvolených za Královéhradecký kraj na téma řešení sociální problematiky a nepřizpůsobivých občanů. Foto: MěÚ Náchod

Tématem chvílemi emotivní diskuse bylo hledání odpovědí na otázky možností řešení narůstající sociální problematiky.

Chtějí podporu 
pro nové zákony

Na základě diskuse a výměny názorů na problémy s nepřizpůsobivými občany v jednotlivých městech náchodského regionu se přítomní shodli na tom, že je nutné podpořit schválení návrhů novelizací, kterými se mění zákon o pomoci v hmotné nouzi, občanský soudní řád a zákon o přestupcích. K tomu starostové a místostarostové většiny měst náchodského regionu vyzvali i poslance a senátory Parlamentu ČR zvolené za Královéhradecký kraj.

Oslabení policie
se městům nelíbí

Přítomní zástupci měst rovněž deklarovali svůj razantní nesouhlas s omezením činnosti Policie ČR na území svých samospráv a poukázali na nutnost řešení soukromých iniciativ na poli realitního trhu a nepřizpůsobivých občanů. Právě podnikatelské záměry typu koupit starý dům, rychle a co nejlevněji ho opravit na tzv. „startovací byty” a nastěhovat do něj obyvatele, kterým většinu nájemného platí stát na dávkách, totiž vadí zejména obyvatelům dotyčných míst, kteří z nových sousedů žádnou radost nemají.

Náchodský starosta Jan Birke v této souvislosti zmínil jeden z domů, odkud už bylo vystěhováno několik nepřizpůsobivých a město tak nyní stojí před otázkou, co s domem do budoucna. Prodat? „V žádném případě, to nikdy,” dušuje se Jan Birke. Město nechce, aby dům někdo koupil, trochu opravil a nastěhoval si tam „sociální” nájemníky. „Možná ho necháme zbourat nebo spadnout, ale neprodáme ho nikdy,” má jasno starosta, i když, jak ujistil přítomné, nemá nic proti podnikatelům a jejich záměrům.

Domovské právo proti migraci

Tématem k vážnému zamyšlení je zavedení domovského práva, které by mohlo řešit nežádoucí migraci nepřizpůsobivých občanů.
Starostové se shodli v otázce nočního klidu. V návrhu je striktně stanoveno jeho dodržování od 22 do 6 hodin, je však důležité dodat možnost regulace nočního klidu rozhodnutím samosprávy.

Usnesení, které by mělo umožnit radnicím lépe řešit problémy s nepřizpůsobivými občany, svými podpisy podpořili starostové a místostarostové osmi měst. Ti rovněž doporučili „svým” poslancům a senátorům, aby zařadili řešení problematiky nepřizpůsobivých občanů mezi své priority. (na, řez)

19.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení