VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stolínští hasiči oslaví 120 roků Stolínskou zatáčkou

Stolín - Sbor dobrovolných hasičů (SDH) červenokostelecké příměstské části Stolín se sešel na své 119. Valné hromadě, na které zhodnotil uplynulý rok a naplánoval svou činnost na rok letošní, v němž oslaví jubilejních 120 let své činnosti.

26.1.2009
SDÍLEJ:

Na Valné hromadě SDH Stolín byli oceněni (zleva) Luboš Vejr, Iva kanerová, Miloslav Semerák. Zdenek Semerák a starosta SDH Josef Vondra st. Foto: Josef Vondra ml.

Jako hosté se Valné hromady zúčastnili Petr Mědílek, starosta města Červený Kostelec, tajemník MěÚ Miroslav Mědílek, velitel JPO II Červený Kostelec Petr Neuman, zástupce okrsku hasičů Červený Kostelec Petr Streubel a zástupci SDH Červený Kostelec Radek Ságner a Josef Záliš.

Starosta sboru Josef Vondra zhodnotil ve zprávě o činnosti sboru uplynulý rok jako dobrý.
V oblasti represe se družstvo, které je součástí JPO II Červený Kostelec, zúčastnilo celkem osmi výjezdů. Jednalo se o sedm požárů a jednu technickou pomoc.

Dále se hasiči věnovali opravě a údržbě CAS 24. Z rozpočtu města Červený Kostelec bylo zakoupeno kalové čerpadlo Honda vhodné k plnění cisteren i případné pomoci při záplavách.

SDH Stolín dále v roce 2008 dobře reprezentovalo soutěžní družstvo mužů, které se zúčastnilo třinácti soutěží a vybojovalo sedm pohárů.
Nejvíce prostoru bylo věnováno práci s mládeží, která je v našem sboru na vysoké úrovni.

Družstva mládeže se účastní soutěží v okresech Náchod, Trutnov a Jičín. V uplynulém roce se zúčastnila 28 soutěží, ze kterých přivezly 81 pohárů.

V oblasti kulturních a sportovních akcí jsme v roce 2008 uspořádali dětský karneval a tři soutěže pro kolektivy mladých hasičů.
Výbor SDH nezapomíná na životní výročí svých členů. V roce 2008 jsme navštívili a pogratulovali Antonínu Burdychovi a Jaroslavu Smolovi, kteří dovršili 80 let svého věku, a Miroslavu Hofmanovi, jenž měl 75 roků.

Na valné hromadě bylo předáno ocenění za členství v SDH. Za 30 let převzal ocenění Luboš Vejr. Za 50 let Iva Kanerová a Miloslav Semerák a za 60 let Zdenek Semerák.

Po diskusi, ve které přítomní hosté poděkovali členům sboru za činnost odvedenou v uplynulém roce a popřáli mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v další činnosti, následovalo plánování na rok 2009.

Hlavním úkolem sboru bude připravit oslavy 120. výročí vzniku. Oslavy proběhnou v sobotu 5. září v rámci tradiční soutěže Stolínská zatáčka.

Dále si sbor dal za úkol 22. února připravit dětský karneval, 28. února Stolínskou uzlovku a 28. černa Stolínské šedesátky.
(Josef Vondra ml)

26.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení