VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občanské sdružení Nové Město nad Metují

Nové Město nad Metují /U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ/ - Zabývat se něčím, co může jedince povznést, obohatit, inspirovat i dozvědět se něco nového a „nevést jen řeči“, tak lze charakterizovat snahu party lidí, kteří se pravidelně scházejí.

21.9.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Špreňar

Poutá je k sobě stejná touha, zájem, nadšení pro fotografii.

„V době informačních technologií a komunikace pomocí komputerů je vzájemné setkávání lidí velmi důležité. Snad i proto se rozhodli členové Klubu fotografů Nové Město nad Metují, kteří navázali v roce 1974 na původní klubovou činnost, stát členy občanského sdružení Poznávání, které bylo zaregistrováno 13. 1. 2005. Občanské sdružení má i jiné aktivity například historickou a literární,“ ohlédl se o pár let zpátky předseda novoměstského OS Poznávání Vladimír Klofáč.

Za dobu svého působení vydalo sdružení publikaci „Staré a Nové Město nad Metují“, výstavy a brožury o novoměstských legionářích, iniciovalo například odhalení pamětní desky pana prof. Juránka a další.

„Členové Klubu fotografů tvoří samostatně. Každý má své oblíbené téma, problém, kterým se zabývá, čím chce diváka zaujmout. Rozsah tvorby je velmi široký od zajímavého zachycení reálné skutečnosti přes dokument až po abstraktní tvorbu i experiment,“ prozrazuje o členech Vladimír Klofáč.

Diskuze nastávají při hodnocení příspěvků v celoroční mezinárodní soutěži „Ratibořický mapový okruh“, jehož jsou pravidelními účastníky.
V Novém Městě nad Metují v Kině 70 jsou pravidelné autorské „mini“ výstavy, vyvrcholením tvůrčí činnosti je členská výstava v galerii zámku Bartoň-Dobenín (letošní „Pohledy a vize IV“ od 22. 8. do 27. 9. 2009).

„Poznávání se zúčastní a je zároveň českým pořadatelem mezinárodních multimediálních výstav projektu prof. Jerzy Oleka z Polska. Letos se této výstavy zúčastnili grafici, fotografové z Francie, Německa, Polska, Česka, výstava se konala od 1. 8. do 6. 9. 2009 v Galerii Pod Žebrovkou, na novoměstském zámku,“ připomněl nedávno skončenou výstavu předseda OS Poznávání.

V rámci partnerství měst Duszniky Zdrój a Nového Města nad Metují pořádá občanské sdružení fotovýstavy v Dusznikách Zdrój, v letošním roce to budou dvě výstavy souboru „Pohledy a vize“ ve městě Duszniky Zdrój, a to v době od 28. 9. do 25. 10. 2009 na Rynku 10 a v prosinci v Chopinově Dvorku.

Individuálně se někteří autoři účastní jiných fotografických projektů, které byly vystaveny v SRN, Francii, Polsku, Španělsku, Slovinsku.

Autor: Jiří Špreňar

21.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PROTI REKONSTRUKCI cesty Petr Zima nic nemá. Obává se ale, že kolem jeho domu po otevření hraničního přechodu pro automobilovou dopravu výrazně zhoustne provoz.

Přátelé Lhoty u Machova se nevzdávají, ale náklaďáky se už asi blíží

Královéhradecký kraj budou na olympiádě dětí a mládeže v Brně reprezentovat na rychlých kolečkách hned tři členové náchodského bruslařského klubu BK Náchod – Carine Manychová, Klára Pozděnová a Jan Homolka.

Náchodští bruslaři jedou na olympiádu dětí a mládeže

Kitler: Mně ani klukům to prostě není jedno

Broumov - Hodně trpký osud potkal fotbalisty Broumova, kteří sice v jarní části krajského přeboru posbírali 21 bodů, jenže jim to nakonec nebylo nic platné. I kvůli tomu, že žádný z týmů neměl zájem postoupit do divize, stal se Broumov třetím sestupujícím mužstvem. „Stále to nemůžu překousnout," říká na rovinu broumovský trenér Jindřich Kitler.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Trávníček: Lezení zde je pro mě moc morálové

Červený Kostelec - Vynikající český horolezec, jehož vyprávění s neotřelým smyslem pro humor bavilo diváky v březnu při vyhlašování ankety „Sportovec Nového Města nad Metují", opět zavítá na Náchodsko.

Poštolky vyvedly mladé v květináči na balkoně

Náchod - Někomu zdobí balkon rozkvetlé květiny, jiný zkouší pěstovat rajčata. Rodina Macháňových z Náchoda/Bělovse má na balkoně ve čtvrtém patře bytového domu plný květináč poštolek.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies