VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Jasenné na Jaroměřsku úspěšně budují a zlepšují život spoluobčanů

Jasenná - Ohlédnutí za realizovanými akcemi v obci v letech 2013 – 2015, například za výstavbou kanalizace či stavbou bytového domu.

24.7.2015
SDÍLEJ:

Novostavba trojbytového domu v Jasenné, dokončená v roce 2014.Foto: Jiří Uhlíř

Již přes rok úspěšně v Jasenné na Jaroměřsku probíhají od 16. června 2014 průběžné práce podle harmonogramu na výstavbě důležité oddílné splaškové kanalizaci, která by měla být dokončena letos 30. září 2015. Následně se budou zřizovat kanalizační přípojky na soukromých pozemcích občanů Jasenné.

Jde o velmi důležitou výstavbu splaškové kanalizace s názvem Čisté Labe z Jaroměřska – II. část v obcích Rychnovek – Zvole, Dolany – Čáslavky, Šestajovice a Jasenná, financovanou z dotací evropských fondů z Operačního programu životního prostředí prostřednictvím Dobrovolného svazku obcí Jaroměřska.

Postavili bytový dům

V letech 2012 – 2014 v obci částečně svépomocí a částečně dodavatelsky postavili bytový dům čp. 301 se třemi moderními byty pro spoluobčany Jasenné. Bylo vytvořeno dílo za více jak čtyři miliony korun. Dále byla zbudována nová asfaltová cesta, tzv. Polní cesta z Královy Lhoty do Jasenné.

Obec Jasenná, respektive zastupitelstvo, pětičlenná rada obce v čele s podnikavou, pracovitou a moudrou starostkou, kterou si její spoluobčané volí do čela obce Jasenná od listopadu 1990 dosud, s 52letou paní Ing. Jitkou Slezákovou, která obci věnovala svá nejlepší produktivní léta, nadále zmnožuje majetek obce.

Budování splaškové kanalizace v Jasenné v letech 2014-2015.Obec Jasenná pečuje celkem o více jak 25 obecních objektů. Průběžně probíhá údržba a opravy ve školách, obou obecních hospodách, při úpravě hřbitova, oprava techniky na úklid obce a údržbu zeleně. Modernizovali i místní knihovnu VISK 3 z Lania do Tritia, kdy obec získala z Ministerstva kultury ČR dotaci na pořízení počítače, tiskárny a programového vybavení atd.  Starostka v prvním dubnovém čísle 2015 ve Zpravodaji Svazku obcí Metuje bilancuje a ohlíží se za uplynulým rokem v obci Jasenná, v jejím čele stojí už 25. rokem. Pochvaluje si práci šesti obecních zaměstnanců, vykonávajících veřejně prospěšné práce v obci při údržbě veřejné zeleně a úklidu po obci od dubna do listopadu.

Pro letošek se počítá také s vydáním přehledného doplňku, tzv. supplementa k dění v obci Jasenná za roky 2007 až 2015 s připomenutím i činnosti zájmových spolků v obci, jako jsou hasiči, myslivci, sokolové a zahrádkáři, bez nichž by kulturní, společenský a sportovní život obce byl nemyslitelný.

Od začátku února 2015 má obec Jasenná na Jaroměřsku také nové webové stránky, a to: www.obecjasenna.cz nebo www.obec-jasenna.cz. Tam odkazujeme nebo na Zpravodaj Svazku obcí Metuje, který už od roku 2000 dosud podrobně informuje o děních v 10 obcích Jaroměřska a Novoměstska. Škoda, že redakce nezavedla stránkování periodika. Jinak jde o velmi aktuální čtvrtletník dobře informující o dění v obcích Bohuslavice nad Metují, Černčice, Jasenná, Nahořany, Rychnovek (Zvole), Říkov, Slavětín nad Metují, Šestajovice, Velká Jesenice, Vršovka. Šéfredaktorkou tohoto časopisu – čtvrtletníku je Zdeňka Hovorková, a časopis vychází nákladem 1520 výtisků. Jde o velmi solidní zdroj informací.

Jiří Uhlíř

Autor: Redakce

24.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení