VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Královéhradeckém kraji se Firmou roku stala společnost Servisbal Obaly, Živnostníkem roku Roman Rousek

Hradec Králové - Nejlepší Firmou roku Královéhradeckého kraje je dobrušský Servisbal Obaly a Živnostníkem roku Roman Rousek z Nového Města nad Metují. (TISKOVÁ ZPRÁVA)

8.10.2008
SDÍLEJ:

Výrobek producenta zemědělských potřeb - společnosti Farmet.Foto: Farmet

Porota ocenila firmu za inovativní přístup v oblasti obalů a živnostníka za odvahu prosadit se v segmentu trhu, který je výsadou velkých firem. Nejlepší podnikatelé budou v listopadu reprezentovat Královéhradecký kraj v celostátním finále v Praze.

„Porota se na vítězích shodla jednoznačně. U vítězné firmy jsme ocenili její dlouhodobou výkonnost, u živnostníka rozhodla specializace a odvaha, s kterou jeho malá rodinná firma podniká,“ zhodnotil rozhodnutí poroty předseda představenstva krajské Hospodářské komory Stanislav Sedláček.

Vítězný živnostník má ambici vyrábět nejlepší výrobky ve svém oboru. Roman Rousek je specialistou na výrobu rehabilitačních lehátek pro děti s mozkovou obrnou. Své produkty úspěšně dodává domácnostem i rehabilitačním pracovištím. Lehátka jsou vyráběna dle zákazníkova individuálního klinického hodnocení a jejich předností je konstrukce, kterou jde přizpůsobit dětem, starším lidem i vozíčkářům.

Firma SERVISBAL OBALY prošla za 15 let své existence dynamickým rozvojem. Od výroby kartonáže z vlnité lepenky, poradenství a velkoskladu se firma rozvinula v důležitého dodavatele moderních obalových systémů velkých podniků. Dnešní prestižní podnikatelské ceně předcházela významná oborová ocenění. Firma získala jedenáctkrát ocenění Obal roku, LOG-IN za logistické inovace a dokonce i třikrát prestižní mezinárodní ocenění World Star For Packanging. SERVISBAL OBALY je i znám svým přínosem pro rozvoj Dobrušky a okolí.

Mezi partnery se letos objevila i společnost Vodafone Czech Republic a.s, která přišla do soutěží s novinkou. „V nové kategorii Byznys Rebel chceme ocenit podnikatele, kteří se odlišují tím, že zákazníkům nabízejí originální výhody a snaží se o ně starat lépe, než je na trhu běžné,“ říká generální ředitelka Vodafone ČR Muriel Anton. Titul Byznys Rebel Královéhradeckého kraje získala společnost Garland. Ta ve svých Schwappach centrech umožňuje zákazníkům vyzkoušet si dřevoobráběcí stroj ještě před samotným zakoupením.

Soutěže jsou určeny na podporu malého a středního podnikání, proto je jedním z partnerů soutěže i MAKRO Cash & Carry ČR. „Našimi službami se snažíme zlepšit živnostníkům podnikání, proto se rádi podílíme na aktivitách, které upozorní na jejich problémy a zároveň zvýrazní jejich úspěchy,“ sdělil ředitel pro vztahy se zákazníky, Aleš Drábek.

„Pomáháme tam, kde působíme, proto jsme partnerem krajských kol,“ uvedl Bohumil Mazač, generální ředitel společnosti ČEZ Prodej, která je partnerem krajských kol.

Soutěže o Ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2008 a Makro Živnostník roku 2008 jsou největším podnikatelským kláním v České republice. Do třetího ročníku se zaregistrovalo 3220 soutěžících ze všech oborů hospodářství.
Co rozhodlo o vítězi

Do soutěže o Cenu Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2008 se mohla přihlásit každá společnost s maximálním obratem 1,4 miliardy korun. Soutěžící firmy byly hodnoceny na základě tří kritérií: skóringu vypočítaného z rentability, likvidity, zadluženosti, aktiv, ziskovosti a produktivity firmy, dále ratingu Hospodářské komory a hodnocení poroty.

Vítěze soutěže o Cenu Hospodářských novin Makro Živnostník roku 2008 vybírala porota na základě podnikatelského příběhu a znalostí podnikatelského prostředí. Důležitým kritériem hodnocení byla prezentace podnikatelských zkušeností a plánů.

V jednotlivých odborných porotách zasedají marketingoví odborníci, ekonomičtí novináři, zástupci státní správy zodpovědní za rozvoj podnikání i představitelé partnerů. Soutěže podporují mobilní operátor Vodafone, velkoobchodní řetězec Makro Cash & Carry, Raiffeisenbank, Office Depot a Skupina ČEZ. Záštitu nad projektem převzala Hospodářská komora České republiky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Mediální podporu poskytla stanice Radiožurnál a ČT24.
Seznam vítězů:

Soutěž Vodafone Firma roku Královéhradeckého kraje 2008

1. místo SERVISBAL OBALY s.r.o., Dobruška, výrobce obalů
2. místo DLNK s.r.o., Česká Skalice, prodejce výpočetní techniky
3. místo Farmet a.s., Česká Skalice, výrobce zemědělských strojů a lisování olejnatých semen

Soutěž Makro Živnostník roku Královéhradeckého kraje 2008

1. místo Roman Rousek, výrobce rehabilitačních lehátek, Nové Město nad Metují
2. místo Michal Čepek, výrobce houpacích sítí, Hradec Králové
3. místo Aleš Křišťan, provozovatel tiskárny, Hradec Králové

Ocenění Vodafone Byznys Rebel Královéhradeckého kraje 2008

Firma Garland – ve svých Schwappach centrech umožňuje zákazníkům vyzkoušet si dřevoobráběcí stroj ještě před samotným zakoupením

8.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Folklorní festival v Červeném Kostelci
23

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Hronov má opět postupové choutky

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Vlčí hlídky budou hledat vlky. Houbaři na ně narazili, aniž by chtěli

Broumovsko - Důkazy o dalším rozmnožování vlků na Broumovsku ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení