VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Náchodě přibudou nové cyklistické pruhy

Náchod - Už zanedlouho, a to těsně před letními prázdninami započnou v náchodských ulicích Pražská, Běloveská a Polská stavební práce. Rekonstruovat se tu budou chodníky, nástupiště MHD, zcela nově se na ulicích Českoskalická a Praž-ská zřídí i cyklistické pruhy.

3.5.2016 1
SDÍLEJ:

Město čeká další rozsáhlá rekonstrukce. Opravovat se budou chodníky, vzniknou i cyklistické pruhy.Foto: Jan Frýba

Doprava v Náchodě.Na realizaci tohoto projektu žádá město Náchod o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Cílem je zajištění bezpečného pře-sunu chodců a cyklistů podél této významné a frekventované mezinárodní silnice na jejím průtahu Náchodem. Současně dojde i k opravě veřejného osvětlení.

„Celá stavba bude probíhat současně s investiční akcí Ředitelství silnic a dálnic České republiky, Správa Hradec Králové. Budeme tedy všechny práce vzájemně koordinovat, abychom minimalizovali délky částečných uzavírek komunikací. Stejně tak spolupracujeme i se síťaři z RWE Energo, u opravy parovodu s podnikem Teplárny Náchod či s VaK Náchod při výměně vodovodu a pře-pojení přípojek kanalizace. Všem patří velký dík za náročnou přípravu prací," upřesnil starosta Jan Birke.

Vzhledem ke svému rozsahu budou stavební práce rozděleny do jednotlivých úseků a projekčně a realizačně také do dvou etap.

Letos se bude opravovat Náchod od okružní křižovatky „U Slavie" po kruhák „U Čedoku", dále i ulice Běloveská od Čedoku až po areál Ametek. V roce 2017 přijdou na řadu úpravy na ulicích Českoskalická i Pražská po kruhový objezd „U Slavie". A tady budou no-vě z důvodu zvýšení bez-pečnosti pohybu ve městě zřízeny pruhy pro cyklisty. Také pro pěší budou během rekonstrukce vybudovány koridory, které umožní vedení nevidomých s dostatečným pevným oddělením od přilehlé dopravy a stavby. K zachování obslužnosti okolních nemovitostí budou po dobu výstavby zřízeny i lávky přes výkopy.

Autor: Pavla Schwingerová

3.5.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Legendární kapela Buty.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Ilustrační foto

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Na Černé hoře byl nejrychleji Krunka

Nové Město nad Metují - Přesně 114 závodníků si nenechalo ujít 33. ročník Běhu Janské Lázně – Černá hora. Příjemné počasí je netrápilo, o ideální běžecké podmínky se však nejednalo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení