VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Umělý trávník je chloubou fotbalového areálu

Náchod–Běloves - Oficiálním otevřením fotbalového hřiště s umělou trávou byla v úterý odpoledne dokončena závěrečná etapa investic do běloveského fotbalového areálu. Jeho vylepšování začalo úvodní etapou v roce 2003, kdy staré dřevěné tribuny, které neměly odpovídající sociální zařízení a pamatovaly první republiku, prošly rekonstrukcí.

29.1.2009
SDÍLEJ:

Otevírání fotbalového hřiště s umělým povrchem v Náchodě v Bělovsi.Foto: Zdeněk Majer

Vybudovala se nová tribuna s moderními sedačkami a zázemím pro diváky a rovněž i nové klubové prostory. Náklady ve výši 4,5 miliónu korun byly hrazeny ve stoprocentní výši ze státního rozpočtu bez finanční pomoci Města Náchoda.

Následně se zvažovalo, co dál a rozhodlo se o výstavbě celé vchodové ústřední části, jejíž výstavba probíhala ve dvou etapách v letech 2005 až 2007. Ta přinesla nejen další komfort pro diváky, ale především novou šatnu a již zmiňované sociální zařízení, které bylo nezbytně nutné. V roce 2005 činila státní dotace čtyři miliónů korun a podíl města 1,5 miliónu korun a o rok později vydalo město ze své pokladny dalších 857 tisíc korun a získalo dva milióny na státních dotacích. „V roce 2007 město investovalo dalších 615 tisíc korun,“ dokončil finanční výčet tajemník MěÚ Náchod Pavel Nývlt.

Hlavní část úterní slavnosti se ale týkala umělého trávníku. „Myšlenka na jeho položení vznikla na podzim v roce 2007, loňský rok probíhal v projektových přípravách a žádostech, které byly podány a v říjnu 2008 byla zahájena samotná pokládka trávníku. V půli prosince loňského roku bylo hřiště předáno do zkušebního užívání,“ uvedl Pavel Nývlt, a upřesnil, že náklady na rekonstrukci hřiště činili 9,5 miliónu korun. „Myslím si, že toto hřiště je určitým zlomem a že je snem mnoha fotbalových generací v Náchodě, protože při současných podmínkách v kopané a intenzivnosti tréninků přírodní trávník takovou zátěž nevydrží. Doufám, že tato investice 21. století bude všem uživatelům dobře sloužit. Je to nejlepší, co kopanou v Náchodě mohlo potkat,“ dodal náchodský tajemník, jenž celkové investiční náklady za poslední roky spočítal na bezmála 23 miliónů korun, z čehož město poskytlo téměř tři milióny korun.

Autor: Jiří Špreňar

29.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení