VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci z partnerských měst České Skalice a Polanice oslavili Den Země

Česká Skalice - V základní škole slaví žáci i učitelé Den Země již tradičně celoškolním projektem. Do letošního projektu byly zapojeny i školy z partnerského polského města Polanica Zdrój.

25.4.2009
SDÍLEJ:

Žáci z partnerských měst České Skalice a Polanice oslavili Den Země.Foto: Zdeňka Řezníčková

Návštěvu ve škole přivítala ředitelka Zdeňka Řezníčková a místostarosta Josef Daňsa. Popřáli dětem i učitelům spoustu krásných zážitků. Jsme potěšeni, že byla navázána spolupráce a doufáme, že se bude nadále prohlubovat.

Program začal ukázkou dravců. Sokolnice upoutala přítomné praktickou ukázkou i odborným výkladem. Výr velký dokonce létal nad hlavami žáků na zdviženou rukavici.

Poté byly zahájeny činnosti v různých společných pracovních dílnách. Pro mladší žáky byl připraven program v Centru volného času ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti z Vily Čerych v České Skalici a ekologickým spolkem A Rocha. Páťáci se svými polskými kamarády odjeli do Nového Města nad Metují a zamířili do Klopotovského údolí. Zde na ně čekal pan Jan Štícha, který je provedl oborou a seznámil je s životem tamní zvěře. Její pozorování bylo pro všechny velmi emotivním zážitkem. Šesťáci rozvíjeli svoji tvořivost a kreativitu za krásného slunného počasí v příjemném prostředí školního dvora. Vyráběli recyklovaný papír, malovali na květináče, do kterých si zasadili rostlinky, společně vytvořili plastiku naší planety Země. Sedmáci provedli polské přátele naučnou stezkou v Babiččině údolí a cestou chodníkovými křídami zdobili různá místa kresbami s ekologickými náměty.

Po společném obědě v jídelně Eurest zahájil odpolední program starosta města Tomáš Hubka, který se též přišel přivítat s naší návštěvou. Zazněly nejoblíbenější písně školního pěveckého sboru Viktorka pod vedením paní učitelky Aleny Vlčkové. Vyvrcholením celého dne byla návštěva Stanice pro zraněné volně žijící živočichy v Jaroměři. S velkým zájmem jsme si prohlédli poraněné živočichy, kteří pro svůj handicap již nemohou žít ve volné přírodě.
Navečer polský autobus odjíždí do Polanice, děti nám ještě mávají a děkují za nádherně prožitý den. A my všichni se již těšíme na další společné projekty.Zdeňka Řezníčková, ředitelka ZŠ Česká Skalice

25.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení