VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájem cyklistů o novou síť stezek je značný

Náchodsko – V závěru minulého týdne se v prostorách Městského úřadu v Náchodě uskutečnila tisková konference na téma „Cyklostezky v Kladském pomezí“.

25.10.2010
SDÍLEJ:

Cyklostezka v Lístkách v Hronově patří mezi nově zrekonstruované cyklostrasy na Náchodsku. Foto: Jiří Mach

Jak nám řekla Nina Adlof, tisková mluvčí náchodské radnice, na stejnojmenný projekt byly v rámci „Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika v období 2007 – 2013 spolufinancovaného ze zdrojů Evropské unie – Evropským fondem pro regionální rozvoj a státním rozpočtem ČR“ získány dotace ve výši 90 procent z uznatelných výdajů. Do tohoto projektu byly zapojeny čtyři obce: Město Náchod, Město Kudowa Zdrój, Město Hronov a Obec Vysoká Srbská.

„Kolo je dnes často používaným dopravním prostředkem. Jeho popularita mezi mladými i staršími stále roste, a s ní rostou i požadavky na budováních nových cyklistických stezek a cyklotras,“ uvádí Jaroslav Rohulán, místostarosta Náchoda. Ten vidí budoucnost cyklistiky především ve městech s kolabující dopravou, přičemž poukazuje na to, že na kole může jezdit dnes již opravdu každý, neboť existují i kola s elektrickým pohonem do kopce.
V turistickém regionu Kladské pomezí měla města a obce při startu investic v roce 1997 výhodu v tom, že obdržela od tehdejšího okresního úřadu koncepci rozvoje cyklistické infrastruktury. Podle ní se řídila výstavba nových úseků komunikací určených pro cyklisty v celém okrese Náchod. Stavby byly postupně umisťovány především do základní sítě cyklotras nadregionálního a regionálního významu.

„Zájem cyklistů o novou síť stezek a cyklotras, které byly u nás na Náchodsku vybudovány, je značný, což dokazuje mimo jiné i prodej cyklomapy „Kladským pomezím na kole i pěšky“, kterou vydala Branka, o.p.s.,“ uvedl Jaroslav Rohulán.

Autor: Věra Sýkorová

25.10.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení