VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdravotně postižení diskutovali se starostou Náchoda

Náchod - Sdružení zdravotně postižených Náchod uspořádalo 24. září podzimní posezení s hostem starostou ing. Oldřichem Čtvrtečkou. Sešli jsme se s laskavým svolením ředitele střediska pečovatelské služby Mgr. Vejrycha a vrchní sestry p. Kroupové v penzionu pro důchodce Harmonie I. v její klubovně, kde bylo přítomných 50 členů a hostů.

27.9.2008
SDÍLEJ:

Oldřich Čtvrtečka, starosta Náchoda, vysvětluje na setkání Sdružení zdravotně postižených současné aktuální problémy, které hýbají okresním městem. Foto: Jaroslav Feltl

Po přivítání všech členů a hostů paní předsedkyní a schváleném programu, dostal slovo pan starosta Čtvrtečka, který odpovídal na naše dotazy a seznámil nás se současnými problémy města. Dozvěděli jsme se o situaci ve výstavbě lázní Běloves, reálné úvahy vybudování silničního obchvatu Náchoda, další etapy opravy ulice Komenského a podobně. Aktuální je rovněž oprava zdravotnického střediska v ulici Boženy Němcové. Město uvažuje o úpravě parkovacího režimu na parkovišti před touto poliklinikou, neboť je stálý nedostatek parkovacích ploch. Byli jsme informováni, co je zamýšleno s bývalým závodem Tepna. Pan starosta vysvětlil situaci okolo uvažovaného prodeje náchodského pivovaru, prováděnou revitalizaci komunikací a chodníků na plhovském sídlišti. Veškeré úpravy na území města jsou limitovány množstvím přidělených peněz z kraje nebo z různých dotací. V diskusi odpovídal starosta na otázky přítomných občanů dotýkající se především života zdravotně postižených. Sem patří i úprava některých stávajících bytů v Harmonii II. tak, aby v nich mohli žít i těžce tělesně postižení. Při této příležitosti předala paní Olga Frühaufová – předsedkyně SZdP – a pan Miroslav Čiháček – předseda náchodských vozíčkářů panu starostovi dopis s prosbou o konkrétní úpravu tří bytů v objektu penzionu Harmonie II. Dále jsme se seznámili s dalším podzimním programem SZdP. V měsíci říjnu bude odpolední setkání v restauraci na koupališti s tématem na přání našich členů – hodnocení zájezdů do Prahy na muzikál Kleopatra, příprava na vánoční posezení v Sokolovně a předvánoční zájezd do Polska. Následovala volná zábava. K večeru jsme se rozešli obohaceni o další informace a s dobrou náladou.

(Jaroslav Feltl)

27.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Ilustrační foto.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Hronov má opět postupové choutky

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení