VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Žernov, krajská Vesnice roku, slavila

Žernov - V sobotu 22. srpna úderem desáté hodiny a příjezdem hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France se starostou obce Žernova Liborem Mojžíšem v legendárním Fordu „T“ z roku 1911 k Obecní sokolovně vypukla na Žernově ojedinělá akce – slavnostní předávání ocenění vítězných obcí v soutěži Vesnice roku 2009 Královéhradeckého kraje.

25.8.2009
SDÍLEJ:

Mažoreti z Hořic.Foto: Josef Vlček

Obec Žernov zvítězila v letošní soutěži v rekordní konkurenci 49 obcí a postoupila do celostátního kola. Stala se tak spolupořadatelem slavnostního vyhlášení.

Celodenní program byl zahájen státní hymnou, poté vystoupily žernovské děti s básní o domovu a svými dvěma pásmy zpestřil letní dopoledne folklorní soubor Barunka z České Skalice.

Starosta vítězné obce přivítal hosty, zástupce obcí ze všech koutů Královéhradeckého kraje, občany Žernova a všechny ostatní přítomné. Následovalo představení hostů, kteří po krátkém proslovu zasedli k předsednickému stolu. Jejich hlavním úkolem bylo předat ceny všem oceněným obcím.

Toho se ochotně ujal hejtman Lubomír Franc, který poblahopřál vítězné obci. „Myslím si, že je potřeba ocenit práci starostů, práci zastupitelstev a práci občanů našich obcí, a že je tato práce v našich obcích velmi a velmi vidět. Měl jsem možnost prohlédnout si Žernov ještě před zahájením, byl jsem i na Rýzm〜burku a musím uznat, že to tady máte opravdu velmi pěkné,“ vzdal hejtman hold vítězné obci.

Celkem bylo předáno 19 ocenění. Černý Důl získal Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu, Librantice převzaly Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí, Nový Hrádek obdržel Bílou stuhu za činnost mládeže. Miletín si odvážel Modrou stuhu za společenský život.

Prestižní Zlatou stuhu dostal Žernov, který se stal se vítězem krajského kola. „Pro všechny Žernováky,“ zvolal starosta Mojžíš při přebírání vítězného poháru. V jeho závěrečné řeči dále zaznělo: „Chtěl bych na tomto místě poděkovat všem zastupitelům, aktivním členům sboru dobrovolných hasičů a členům ČSTV za práci, kterou pravidelně odvádějí. Všem vám ze srdce děkuji!“

Po krátkém občerstvení následoval bohatý kulturní program. U místního hřbitova byla Lubomírem Francem, poslankyní Zdeňkou Horníkovou a Helmutem Dohnálkem vysazena lípa, jejíž předchůdkyně byla zničena při nedávné vichřici. Ve 13 hodin potěšily tóny Swing sextetu se zpěvačkou Martou Marinovou, zpěvačkou divadla Sklep. Tento program prolínalo a diváky bylo oceněno bouřlivým potleskem vystoupení pánské mažoretové skupiny z Hořic s názvem Mužoreti.

Během odpoledne byla návštěvníkům k dispozici kyvadlová doprava obecním mikrobusem k nově vybudované lávce na Pohodlí, byla otevřena hasičská zbrojnice s ukázkou techniky a odborným výkladem. Přístupná byla i kaple Panny Marie Sněžné s průvodcem a v budově obecního úřadu byla otevřena knihovna a výstava obrazů Jana Hudečka. Fotografiemi Luboše Jirky, Josefa Vlčka a Lukáše Vlčka byl přiblížen život na Žernově. Tato výstava bude otevřena i poslední srpnový víkend vždy od 14 do 17 hodin.

V podvečer mohli všichni přítomní vidět start horkovzdušného balónu z fotbalového hřiště. Protože tento víkend se každoročně koná Sousedská veselice, pokračovala oslava s hudební skupinou Strejci, která hrála k tanci i poslechu do pozdních nočních hodin.

Po celý den bylo připraveno bohaté občerstvení, a přestože odpoledne spadlo pár dešťových kapek, lidé odcházeli spokojeni a obohaceni o spoustu nových zážitků.

JOSEF VLČEK

Místo události:
25.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení