VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zvýšení odborné kvalifikace žáků

Nové Město nad Metují - Zajištění odpovídajícího vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami je úkolem nelehkým. Ke zlepšení stávající situace v této oblasti by měl přispět projekt, jenž je od 1. ledna 2009 realizován Ústavem primární a preprimární edukace PdF UHK.

26.6.2011
SDÍLEJ:

Foto:

Jedná se o projekt s názvem Zkvalitňování vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v Královéhradeckém kraji, jenž je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Nabídky účastnit se tohoto projektu využila i naše škola.

Žáci z oboru pečovatelských prací Střední a Základní školy v Novém Městě se účastnili v průběhu třech měsíců kvalifikačního kurzu pro pracovníky v sociálních službách. V rámci této aktivity měli možnost zvýšit si odbornou kvalifikaci a tím získat i lepší uplatnění na trhu práce. Tito žáci v současnosti získají výuční list, ale legislativa vyžaduje pro splnění kvalifikačních požadavků i absolvování tohoto kurzu. Vzhledem ke zdravotnímu postižení většiny absolventů na jedné straně a finanční i časové náročnosti kurzu na straně druhé, je pro absolventy prakticky nemožné tuto podmínku splnit a jsou tedy významně znevýhodněni na trhu práce.

Kvalifikační kurzy jsou realizovány prostřednictvím dodavatele zakázky, kterým je tým Vzdělávací agentury Jany Fišerové.
S ohledem na specifika žáků byl upraven nejen obsah kurzu, ale i základní hodinová dotace byla rozšířena o 50 vyučovacích hodin.
Výstupem této vzdělávací aktivity je získání odborné způsobilosti k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách se zaměřením na práci s osobami se zdravotním postižením nebo seniory v ambulantních a pobytových zařízeních.

Dále u dané cílové skupiny osob s lehkým mentálním postižením umožnění rozvoje kladných postojů k profesi, stimulace účastníků kurzu k celoživotnímu vzdělávání. Zajištění rozvoje jejich mentálních hygienických návyků a snížení rizika syndromu vyhoření u pracovníků sociálních služeb.
Velké poděkováni patří všem, kteří se na tomto kvalifikačním kurzu podíleli, P. Bendové z PdF UHK, pracovnímu týmu Vzdělávací agentury J. Fišerové, všem zúčastněným lektorům a pedagogům. Žákům naší školy přejeme, aby v životě obstáli a dokázali uplatnit své poznatky a zkušenosti v budoucí profesi. (Ullwerová Yvona)

26.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Hasiči zachraňovali kočičku, která po břečťanu vylezla až pod střechu hospody a bála se slézt dolů.
6

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů má za sebou úvodní mistrovské kolo.

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v srpnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení